Piękna, serdeczna i naturalna - takie wrażenie na zdjęciach sprawia księżna. Fotograf Sam Hussein, który współpracuje z rodziną królewską od 2006 roku uważa, że to uśmiech, który nie schodzi z twarzy Księżnej jest tajemnicą jej fotogeniczności i sympatii, jaką darzą ją ludzie.

Reklama

- Księżna zawsze jest uśmiechnięta, a jej uśmiech jest naturalny i nie sprawia wrażenia wymuszonego jak u wielu innych ważnych osobistości - mówi Hussein. - Jest piękna, naturalna i zawsze wspaniale się prezentuje. Zrobiłem jej tysiące zdjęć ze wszystkich stron i mogę powiedzieć, że nie zdarza się, by wyglądała źle albo na niezadowoloną. Dlatego księżna kojarzy się wszystkim z tym wspaniałym uśmiechem - dodaje.

Zdaniem fotografa ciepło i radość, które biją od Kate, to efekt tego, że są z księciem Williamem naprawdę szczęśliwi. Hussein mógł to zauważyć towarzysząc Williamowi i księżnej Cambridge podczas pierwszej oficjalnej podróży zagranicznej w Kandzie.

- Było wyraźnie widać, że są w sobie zakochani i jest im ze sobą dobrze - wspomina Hussein. - Wszyscy dostrzegli to, jak są zrelaksowani i szczęśliwi. Autentycznie cieszyli się spędzanym razem czasem i wspólną zagraniczną podróżą, uśmiechając się i nie odrywając od siebie wzroku - dodaje.

Jednak zdaniem fotografa, który od lat uwiecznia na zdjęciach rodzinę królewską, można zauważyć rosnące zmęczenie 30-letniej księżnej zainteresowaniem zagranicznych mediów i zalewającymi ją błyskami fleszy aparatów.

Reklama

- Mimo tego, że księżna Kate zawsze wychodzi na zdjęciach perfekcyjnie, to kiedy otaczają ją tabuny fotoreporterów nie będzie patrzeć w obiektyw, uśmiechać się i pozować jak to robią celebryci - zaznacza Hussein. Tłumaczy jednak, że bez wątpienia to wpływ księcia Williama, który od śmierci matki ma uraz do paparazzich i nie lubi być pod ciągłą obserwacją prasy.

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA!