Mouret nawiązuje do stwierdzenia, Catherine Hakim, która w swoim felietonie napisała, że najlepszym sposobem na zbudowanie silnego i trwałego małżeństwa jest posiadanie kochanka - tak jak to robią Francuzki...

Reklama

Dla Moureta takim wieloletnim małżeństwem jest moda. Jednak on do podtrzymywania temperatury tego związku nie potrzebuje kochanka, a jedynie pary pięknych szpilek.

- Buty zapoczątkowały mój romans z modą. Były pierwszym elementem mody, który pokochałem, na długo przed zaprojektowaniem swojej pierwszej sukienki. Miałem 21 lat, kiedy przyjechałem do Paryża i założyłem swoją niewielką firmę obuwniczą. Byłem za młody, za mało doświadczony i nie miałem wystarczającej wiedzy. Na szczęście poznałem Roberta Clergerie, wspaniałego projektanta butów - prawdziwego geniusza, który wciągnął mnie do swojego zespołu - wspomina projektant.

Roland Mouret podkreśla, że buty mają fundamentalne znaczenie dla całego stroju, nie tylko kształtują jego charakter, ale nadają odpowiedni kształt sylwetce, prowokują określony sposób poruszania się, dzięki czemu kobieta nabiera gracji i pewności siebie.

- Kobieta wstaje rano, narzuca na siebie swoją ulubioną sukienkę, czesze włosy i... nakłada piękną parę szpilek. I voila - to wszystko, czego potrzebuje. Ja dodałbym jeszcze do tego czerwoną szminkę - wyznaje projektant.

- Buty mogą być częścią seksualności i zmysłowości kobiety. Buty nie tylko pozwalają kobiecie na zmianę jej tożsamości - mogą pomóc jej kształtować swój charakter i osobowość. Buty naprawdę mogą cię zmienić. Po pierwsze dzięki butom zmienia się kształt i ułożenie stopy, co wpływa na ułożenie sylwetki. To wpływa na kobietę, na to, jak się porusza, dodaje jej pewności siebie, a tym samym wpływa na to jak jest odbierana przez innych - podkreśla Roland Mouret.

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA!