Wiosna to sezon, kiedy koncentrujemy się na uzyskaniu naturalnego i świeżego wizerunku - przekonuje znana makijażystka Pat McGrath. Powiew świeżości zapewniają nie tylko pastelowe trendy w kolorystyce, ale i kilka cennych rad ekspertki.

Reklama

Po pierwsze: podkład

Wiosenne porządki Pat McGrath proponuje zacząć od podkładu. Ten powinien być jak lekka mgiełka, która wyrówna koloryt skóry, bez zbędnego obciążenia.

Dodatek delikatnego bronzera, rozświetlacza i delikatnego różu na policzkach o różanym albo koralowym odcieniu dopełnią idealnie cały makijaż. To sposób na uzyskanie kobiecego i wiosennego wyglądu - proponuje McGrath.

Tak powiększysz oczy makijażem

Kobiety często pytają Pat jak za pomocą makijażu powiększyć oko, ale bez konieczności sięgania po ciężkie, czarne konturówki albo eyelinery. Makijażystka proponuje jeden ze swoich sprawdzonych, wiosennych trików.

Malując białą albo kremową kredką wnętrze dolnej powieki optycznie powiększamy oko. Ten trik działa na tyle dobrze, że wystarczy jedynie pomalować rzęsy dobrym tuszem, co dodatkowo otwiera oko i makijaż jest praktycznie gotowy. To idealna propozycja makijażu na wiosnę, jeśli szukamy sposobu na prosty, a jednocześnie efektowny make-up - zdradza McGrath.

Reklama

Czerwona szminka - must have w damskiej torebce

Makijażystka, która współtworzy kolekcje kosmetyków Dolce&Gabbana zachęca również panie, aby w ich torebkach zawsze znalazło się miejsce na czerwoną szminkę. To produkt, który obok tuszu do rzęs i korektora, bezwzględnie muszę mieć zawsze przy sobie. Czerwona szminka w sekundę potrafi zmienić nasz wygląd. Poza tym nic nie jest lepszym manifestem pewności siebie jak usta pomalowane właśnie na czerwono. A żeby zwiększyć ich siłę rażenia, proponuję delikatnie musnąć je błyszczykiem, wtedy wydają się większe i jeszcze bardziej ponętne.