Wraz z nadchodzącą wiosną Make Up Store, szwedzka marka kosmetyczna, prezentuje nową kolekcję kosmetyków do makijażu, zatytułowaną Ethnic. Kolekcja to mieszanka inspiracji stylem etnicznym i marynistycznym z klasyczną elegancją, utrzymana zarówno w wyrazistej kolorystyce, jak i w subtelniejszych kolorach ziemi.

Reklama

Etno i safari czyli dzikuską być

Projektanci w tym sezonie zaczerpnęli wiele wzorów i motywów ze sztuki ludowej krajów Ameryki Południowej i Afryki – w modzie będzie dominował styl safari, peruwiańskich prerii, wykorzystujący motywy zwierzęce (paski, cętki), biżuterię z elementami naturalnymi (kości, drewno), kolory ziemi, nasycone i matowe, żywiołowe wzory ludowe i zdecydowane linie.

Styl marynistyczny
Kolejną inspiracją jest styl marynistyczny, gdzie projektanci sięgnęli po naturalne surowce – perły, muszle, rozgwiazdy – wykorzystując je jako elementy biżuterii, butów, ozdób i dodatków do włosów.

Mocniejszy akcent elegancji
Innym powracającym trendem jest styl brytyjskiej damy, ekscentrycznej, seksownej, wyrazistej, potrafiącej zaakcentować własną niezależność.
Głośną nowością makijażową jest kolorystyczne połączenie fuksji i ciemnej purpury – usta w kolorze fuksji z zaznaczonym bardzo ciemnym wnętrzem, wyglądające jak po wypiciu czerwonego wina i policzki obowiązkowo mocno wycieniowane intensywnym kolorem różu.

Wiosenny makijaż Make Up Store Ethnic wykorzystuje bogactwo kolorów i wzorów stylu etnicznego. Główny element makijażu stanowią oczy, zaznaczone cieniami do powiek w żywych kolorach, z mocno podkreślonymi brwiami. Usta charakteryzują się soczystymi barwami malinowej czerwieni i różu. Dominującymi barwami są kolory ziemi – pomarańczowy, piaskowy, odcienie turkusu i błękitu, bardzo wyraziste i matowe.

Słowem: makijaż w propozycji wizażystów marki ma być ekscentryczny, żywiołowy, ale jednocześnie naturalny.