Niezależnie od kondycji i stanu włosów, warto pomyśleć o kompleksowej kuracji rekonstruującej strukturę włosa, która będzie przeprowadzona w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Na rynku istnieje kilka specjalistycznych preparatów, które nie tylko odbudowują włos od środka, ale także wygładzają jego powierzchnię.

Przed rozpoczęciem kuracji zapytajmy fryzjera o skład produktu, za pomocą którego zabieg będzie przeprowadzany. Ważne jest, by produkt zawierał aminokwasy kompatybilne z keratyną ludzkiego włosa, które będą odbudowywały zarówno łuskę włosa (najmocniejszą jego część), jak i od zewnątrz.

Profesjonalna rekonstrukcja włosa trwa od ok. 30 do 90 minut, w zależności od stopnia zniszczenia włosa. Pierwszy etap oczyszcza włos, otwiera jego łuski i przygotowuje go tym samym na dogłębne przyjęcie aminokwasów. Drugi etap wyrównuje porowatość włosa. Trzeci etap to intensywna odbudowa i ochrona. Ostatni, czwarty polega na wygładzeniu, nabłyszczeniu i poprawie elastyczności włosów.

Zazwyczaj wystarczy przeprowadzenie jednego, dwóch zabiegów, by włosy odzyskały elastyczność i blask. Ważne jest także, by po przeprowadzonej kuracji pamiętać o używaniu kosmetyków odpowiednich do rodzaju i stanu naszych włosów – nie ma nic gorszego niż źle dobrany szampon czy odżywka, która zamiast pomóc naszym włosom, niepotrzebnie je obciąża.

Wizyta w profesjonalnym salonie fryzjerskim zawsze powinna się kończyć rekomendacją dotyczącą rodzaju kosmetyków, których powinniśmy używać.

Podziękowania za przygotowanie tekstu dla Marioli Witek i Patryka Belankena - ekspertów z salonu Degażeria.