Trzy czwarte Włochów popiera pomysł, żeby pod choinkę podarować bliskiej osobie operację plastyczną - wynika z sondażu przeprowadzonego na kilka dni przed świętami. Pomysł uważają za trafiony zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Reklama

Okazuje się, że różnego rodzaju korekty i operacyjne zabiegi upiększające wypierają tradycyjne prezenty. Trzy czwarte Włochów uważa pomysł podarowania pod choinkę bliskiej osobie operacji plastycznej za trafiony. Jeśli za deklaracjami pójdą czyny, to wkrótce do gabinetów włoskich chirurgów plastycznych zapuka kilka milionów osób.

Ankietowani, którzy zapowiadają sprezentowanie bliskim operacji plastycznej uważają, że stanowi ona gwarancję pewnego sukcesu. Dlaczego? Jak twierdzi 54 procent z nich - prezent sprawi, że osoba obdarowana stanie się szczęśliwa. 18 procent wskazuje zaś, że jest to podarunek użyteczny, a 16 procent za najważniejsze uważa to, że to prezent trwały.

Okres zimowych wakacji jest według ankietowanych najlepszym czasem na poddanie się takim zabiegom.

Kolejnym interesującym aspektem wynikającym z tego sondażu jest to, że operacja plastyczna zaczyna być traktowana jako element scalający związek. Przestała też być domeną kobiet, bo coraz chętniej decydują się na nie także mężczyźni. W specjalistycznych klinikach chirurgii plastycznej poprawiają sobie nos, brzuch, usta i mięśnie pośladkowe. Dane dotyczące zainteresowania włoskich mężczyzn chirurgią plastyczną uznano za największą nowość wśród rezultatów omawianego sondażu.

Sondaż zrealizował instytut badania opinii publicznej Piepoli na zlecenie włoskiego stowarzyszenia chirurgii estetycznej.