Marta Jarosz: Czy zdarzają się kobiety, które mimo iż nie dbają szczególnie o stan swojej skory, długo zachowują jej świetny wygląd? Jeśli tak, to co może o tym decydować?

Reklama

Małgorzata Gromek Kierownik, trener ds. szkoleń Centrum Naukowo Badawczego Dr Irena Eris: Tak, niekiedy zdarzają się takie kobiety. O naszym wyglądzie w dużej części decyduje dziedziczenie, czyli geny. Nie bez wpływu jest tu także dieta oraz styl życia, jaki prowadzimy, unikanie używek czy stresu.

W jakim wieku należy rozpocząć bardziej staranne starania o zachowanie młodego wyglądu?

Tak naprawdę jest to uzależnione od rodzaju skóry, jaki mamy, od tego, jak się odżywiamy i jaki tryb życia prowadzimy – to wszystko bowiem odbija się na stanie i wizerunku, kondycji naszej skóry. Najkorzystniej jest dbać o skórę od najmłodszych lat, czyli już na etapie dziecka – rodzice powinni zadbać o dobór odpowiednich kosmetyków ochronnych przed słońcem czy mrozem, tak, aby nie dopuścić do jej przesuszenia. I zapewnić skórze prawidłową ochronę. Skóra sucha jest bowiem bardziej podatna na alergeny czy czynniki drażniące pochodzenia zewnętrznego.
Jeśli chodzi o zachowanie młodego wyglądu, intensywniejsza troska o skórę zalecana jest już po 25 roku życia. Jest to wiek, w którym już możemy obserwować spadek kondycji skóry, szczególnie w okolicach oczu i szyi, gdzie skóra jest cieńsza narażona na przesuszenie, a tym samym na pojawienie się pierwszych zmarszczek.

Jakie działania mające na celu utrzymanie cery w dobrym stanie należy rozpocząć w pierwszej kolejności?

W pierwszej kolejności należy zadbać o prawidłowe zdiagnozowanie rodzaju cery przez profesjonalistę. Daje to bowiem możliwość indywidualnego doboru prawidłowej pielęgnacji zarówno gabinetowej, jak i pielęgnacji domowej. Podstawą zdrowej cery w dobrym stanie jest optymalne jej nawilżenie, dlatego też należy stosować preparaty zawierające kompleksy składników silnie nawilżających oraz takie które na długo "wiążą" wodę w warstwach skóry. Przykładem mogą być tutaj preparaty z kwasem hialuronowym oraz zabiegi kosmetyczne, które wykorzystują właśnie ten składnik. Bardzo istotne jest także dostarczenie do skóry składników, które będą działały ochronnie oraz uzupełnią niedobory lipidów w skórze, wspomogą "cement międzykomórkowy, dzięki czemu zmniejszy się "ucieczka wody ze skóry".

O czym – we wspomnianym kontekście - możemy pomyśleć nieco później?

W prawidłowej pielęgnacji skóry ważne jest, żeby działać wielokierunkowo, zapewnić optymalne nawilżenie skóry, dostarczyć składniki odżywczych, regenerujące czy ochronne oraz przeciwrodnikowe. Dlatego tez nie powinno się odkładać niczego w pielęgnacji na później. Należy pamiętać, że bardzo istotna jest profilaktyka. Łatwiej jest zapobiegać powstawaniu zmarszczek, niż walczyć ze spłyceniem ich.

Czy zgadza się Pani z opinią, że właściwa pielęgnacja cery musi w sobie łączyć profesjonalne zabiegi i codzienną dbałość o skórę? Co daje jedno, a co drugie?

Tak, zgadzam się z tym stwierdzeniem. Tak jak już wspominałam, w prawidłowej pielęgnacji skóry bardzo ważna jest systematyczność i wielokierunkowość działania zarówno w zabiegach kosmetycznych, jak i w pielęgnacji domowej. Korzystanie z zabiegów kosmetycznych oraz uzupełnianie tej pielęgnacji w zaciszu domowym z wykorzystaniem indywidualnie dobranych preparatów poleconych przez profesjonalistę kosmetologa zapewni prawidłową pełną pielęgnację skóry. Preparaty polecane do pielęgnacji domowej po zabiegach pomagają w utrzymaniu jak najdłużej efektów wcześniej wykonywanych zabiegów oraz są kontynuacją dostarczania niezbędnych składników naszej skórze.

Czy w Państwa ofercie istnieje taki zabieg, który szczególnie polecałaby Pani klientkom?

Każdy zabieg jest polecany po indywidualnej diagnozie skóry. Tylko wtedy możemy idealnie dopasować go do potrzeb konkretnej klientki.

Po jakim czasie można oczekiwać jego efektów?

Efekty widoczne są w zależności od zabiegu który wykonujemy i stanu skóry. Czasami wystarczy jeden zabieg, w innym przypadku cała seria.

Na zakończenie: jaki jest najprostszy i najbardziej skuteczny sposób na to, aby codzienną pielęgnacją wspomóc działanie profesjonalnych zabiegów?

Reklama

Najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem jest skorzystanie z diagnozy skóry wykonywanej w Kosmetycznych Instytutach Dr Irena Eris, która wykonywana jest przed każdym zabiegiem kosmetycznym, podczas której indywidualnie dobierany jest program do pielęgnacji domowej odpowiadający na aktualne potrzeby skóry danej klientki. Tak dobrane preparaty do pielęgnacji domowej pozwolą na przedłużenie efektów zabiegów oraz zapewnią profesjonalną pielęgnację skóry.

Dziękuję za rozmowę.