Jeśli zależy Ci na zrzuceniu kilku kilogramów, musisz nie tylko zmienić dietę, ale także więcej się ruszać. Często okazuje się jednak, że aktywność fizyczna jest o wiele większym wyzwaniem niż rezygnacja z ulubionych dań. Dobre chęci szybko przemijają i zamiast biec po pracy na siłownię lub fitness, siadamy jak zwykle przed telewizorem.
Można to jednak zmienić, stosując się do prostych rad.

Reklama

1. Obierz sobie realny cel - nie licz na to, że będziesz w stanie trenować codziennie, jeśli dotychczas w ogóle tego nie rozbiłaś. Im bardziej obciążające zadanie sobie wyznaczysz, tym szybciej się do niego zniechęcisz i cały plan spali na panewce. Postanów zatem, że na początek będziesz ćwiczyć np. 2 razy w tygodniu. Jeśli to Ci się uda, będziesz dumna z siebie i zmotywowana do dalszej pracy.

2. Zapisz się do najbliższego klubu - jeśli będziesz go mijać każdego dnia, sumienie nie da Ci spokoju i nawet, jeśli nie będzie Ci się chciało, przyjdziesz na zajęcia. Poza tym zawsze łatwiej jest wybrać się do miejsca blisko domu, bo wyjście wymaga mniejszych przygotowań.

3. Bądź silna i przetrwaj trudne początki - psychologowie twierdzą, że każdy nawyk utrwala się po około 21 dniach. Nie zrażaj się więc w ciągu pierwszych trzech tygodni. Po ich upływie Twój organizm sam będzie się domagał ćwiczeń i niskokalorycznych posiłków, do których go przyzwyczajałaś.

4. Postaraj się znaleźć towarzysza w działaniu - z przyjaciółką będzie łatwiej wytrwać w nowych postanowieniach. Czasami sama świadomość spotkania się z nią w klubie może być wystarczającym powodem do przezwyciężenia niechęci i wyjścia na zajęcia.

5. Bądź strażnikiem dla samej siebie - zaznacz w kalendarzu dni treningów, a następnie odhaczaj na zielono te, w których wzięłaś udział i na czerwono te, które opuściłaś.

6. Wykup karnet na zajęcia - jeśli będziesz wiedzieć, że wydałaś już pieniądze na ten cel, szkoda będzie Ci je zmarnować.

7. Nagradzaj się za sukcesy - za każdy miesiąc treningów lub zrzucone 3 kg podaruj sobie prezent - kup wymarzony ciuch, wybierz się do SPA, zrób coś, na co miałaś ochotę.

POWODZENIA!