Nie musisz ograniczać się do dostępnych na rynku kosmetyków. Cudownym eliksirem mogą okazać się również produkty dostępne w twojej kuchni! Za „Panią Domu” zdradzamy domowe sposoby na dbanie o urodę twojej twarzy.

Reklama

Podrażniona cera

Gdy czujesz, że skóra na twarzy piecze i jest napięta, jak najszybciej zmyj makijaż. Przyłóż do twarzy chłodny kompres lub nałóż maseczkę kojącą (np. z drobno startego świeżego ogórka).

"Podstępne" wypryski

Miejsce, gdzie pojawia się pryszcz, wysusz czystą wódką albo spirytusem. Zaopatrz się w antybakteryjny preparat punktowy.

Gorączkowe plamy na szyi

To objaw podrażnienia wrażliwej skóry zbyt wysuszonym powietrzem. Natychmiastową ulgę przyniesie skórze woda w sprayu lub przyłożenie zwilżonej chłodną wodą chusteczki.

Zaczerwieniony od kataru nos

Nieustanne pocieranie chusteczką drażni delikatną skórę pod nosem. Przez to staje się zaczerwieniona, piecze, a nawet się łuszczy. Natłuszczaj ją wazeliną lub bezbarwnym sztyftem do ust.

Zmęczone oczy

Szczypią Cię oczy, skóra wokół nich jest zaczerwieniona? Okład ze schłodzonych w lodówce plasterków świeżego ogórka lub chłodna maseczka żelowa błyskawicznie wybawią Cię z opresji.

Opryszczka

W pierwszej fazie może pomóc domowy sposób - przyłożenie rozgrzanej łyżeczki. Warto też sięgnąć po maść antywirusową i posmarować usta, nim pojawią się pęcherzyki.

Blada cera

Puder brązujący da błyskawiczny, ale nietrwały efekt. Samoopalacz zadziała po 2-3 godzinach. Domowy sposób wymaga więcej czasu: dobre efekty daje picie soku z marchewki i zmywanie nim twarzy jak tonikiem.

Reklama

Opuchnięte powieki

Zrób delikatny masaż kostką lodu, przesuwając ją od wewnętrznego kącika oka ku zewnętrznemu, lub na kilka minut przyłóż na powieki (wypukłą stroną) schłodzone w lodówce łyżeczki.

Błyszcząca skóra twarzy

Przemywaj skórę naparem z bratka. W ciągu dnia odciskaj sebum papierową chusteczką higieniczną lub bibułką matującą.

Szorstkie usta

Wygładź skórę warg drobnoziarnistym peelingiem lub wymasuj miękką szczoteczką do zębów, aby usunąć popękany naskórek. Posmaruj miodem, który koi i nawilża.

Szara cera

Zmyj makijaż, obficie spryskaj twarz zimną wodą, by pobudzić krążenie krwi. Przygotuj maseczkę z 2 łyżek śmietany, żółtka i łyżki oliwy. Nałóż na skórę, omijając okolice oczu i ust. Po 15 minutach spłucz ciepłą wodą.

Zmarszczki na czole

Gimnastyka twarzy błyskawicznie rozluźni mięśnie i przywróci rysom łagodność. Przymknij oczy, przez kilka chwil lekko unoś i opuszczaj brwi. Opuszkami palców rozmasuj czoło, od środka ku skroniom. Warto sięgnąć też po krem spłycający zmarszczki mimiczne.