Top modelka, ikona stylu i projektantka mody Kate Moss odwiedziła fabrykę Coty w Granollers koło Barcelony, aby zobaczyć jak wygląda linia produkcyjna jej nowego zapachu, Vintage Muse.

Reklama

Wizyta Kate została uwieńczona spotkaniem z Frankiem Voelkl, perfumiarzem, który stworzył zapach Vintage Muse.

Kate wyjaśniła, że Vintage Muse został zainspirowany stylem Warhola, czarno-białym obrazem, emanującym silną i ikoniczną atmosferą. Zapach ten został stworzony dla silnych, pewnych siebie kobiet.

Kate opowiadała także o swojej ogromnej sympatii do seksownego i kojarzącego się zapachem nocnej pory piżma, nuty zapachowej, która dominuje w Vintage Muse. Kate wyznała, że jest prawdziwą fanką zapachu - zawsze ma w torebce flakonik i nie wyszłaby bez niego z domu.

Perfumiarz, Frank Voelkl wyjaśnił, że piżmo jest głównym składnikiem zapachu Vintage Muse, gdyż jest to ulubiona nuta zapachowa Kate, kojarzy się jej ze zmysłowością i kobiecością. Ten ciepły, przyjemny akcent został uzupełniony odrobiną woni kwiatowej, świeżości owoców oraz uzależniającego zapachu czekolady.

Dostępny od września 2010 r., Vintage Muse to unikalny obraz Kate, ukazujący ją w roli kobiety i muzy. Nowoczesny kwiatowo-piżmowy zapach odzwierciedla jej niezaprzeczalny urok.

Źródło: Coty Beauty Paris