Polska spółka 3-Helisa jest wynalazcą, jedynym wytwórcą i producentem bioaktywnego uwodnionego kolagenu morskiego HBC. Firma zdobywa uznanie także w oczach niezależnych gremiów, takich jak kapituła programu Najwyższa Jakość QI 2010, która uhonorowała ją złotym godłem.

Kolagen HBC - przełom w kosmetyce

Główna działalność spółki opiera się na produkcji i sprzedaży opatentowanych linii kosmetyków kolagenowych do pielęgnacji ciała.

Gdyńskie laboratorium zdobyło uznanie na rynku dzięki wprowadzaniu licznych innowacyjnych rozwiązań łączenia składników aktywnych z kolagenem. Jednym z nich jest nowoczesna, opatentowana technologia zamykania składników aktywnych tj. witamin, olejów, ekstraktów roślinnych i flawonoidów w nanokapsułki, które pozwalają na utrzymanie wysokiej koncentracji i świeżości składników aktywnych, aż do momentu aplikacji kosmetyku na skórę, a jednocześnie wykluczają możliwość ich interakcji z kolagenem.

Spółka jako jedyna w Polsce i jedna z trzech firm na świecie, stosuje także w swoich recepturach mikrokapsułkowany naturalny ekstrakt z korzenia lukrecji, który pełni funkcje łagodzące.

- Koniecznie chcę podkreślić, że za rewolucyjną strukturą naszych kosmetyków stoi nie tylko najnowocześniejsza technologia, ale też regularny nadzór wewnętrzny i zewnętrzny nad każdym etapem produkcji - przekonuje Piotr Rogala, prezes zarządu 3-Helisa Sp. z o.o. - Służy to nie tylko utrzymaniu jakości, ale przede wszystkim daje konsumentowi gwarancję bezpieczeństwa preparatów. Zainwestowaliśmy ogromne środki, żeby dziś móc promować nienaganną, unikalną jakość.

Godne pożądania?

DESIRABLE firmy 3-Helisa, to najnowszy, kompleksowy program przygotowany do pielęgnacji całego ciała, zawierający uwodniony bioaktywny kolagen HBC. Jest on owocem kilkuletniego programu badawczo-rozwojowego prowadzonego przez naukowców firmy, będących najlepszymi specjalistami z zakresu kosmetologii, farmacji i biotechnologii.

Na linię składa się 15 różnorodnych kosmetyków, uzupełniających niedobór aminokwasów, redukujących zmarszczki, a także poprawiających jędrność i elastyczności skóry.

Linia DESIRABLE, została już wielokrotnie nagrodzona przez specjalistów z branży kosmetycznej. Kosmetyki linii Desirable są między innymi laureatem takich nagród jak: Qltowy Koncept 2009, Qltowy Kosmetyk 2010 magazynu Kosmetyki oraz Nagrodę Główną i Wyróżnienie Międzynarodowych Targów Łódzkich Uroda i Estetyka. Znalazła również uznanie w oczach wielu klientów otrzymując złoty laur konsumenta 2009 oraz niezależnych gremiów, takich jak Kapituła Programu Najwyższa Jakość QI 2010, która uhonorowała firmę 3-Helisa złotym godłem Quality International 2010.

Eliksir młodości? Redukcja zmarszczek do 68 proc.

Wyniki badań aparaturowych, przeprowadzonych w renomowanych laboratoriach kosmetologicznych dowodzą że kolagen firmy 3-Helisa redukuje zmarszczki nawet o 20 proc. już po 4 tygodniach stosowania.

Wyjątkowy jest pod tym względem produkt Soft Comfort, w którym niezwykłe połączenie doskonałego kolagenu z mikrokapsułkowaną lukrecją dało niespotykane dotąd efekty. Po przeprowadzeniu 20-minutowego zabiegu z użyciem płatków pod oczy Emergency Patch (dołączone w zestawie do produktu Soft Comfort) zmarszczki ulegają wypłyceniu o 68 proc.

Po wielomiesięcznym etapie badawczym naukowcy Helisa Laboratories - specjalnego oddziału laboratorium biotechnologicznego 3-Helisa, wypracowali nową metodę pozyskiwania kolagenu, która jest w trakcie przygotowania do opatentowania. Nowa metoda daje niezwykłe właściwości i możliwości, jest ogromnym krokiem naprzód w kosmetyce kolagenowej. 

Już w przygotowaniu są 3 nowe linie produktów spod nowego znaku Helisa Laboratories, których zapowiedź będzie miała miejsce podczas II Targów Uroda i Estetyka w Łodzi w dniach 20-21 listopada 2010 r.