Zamiast truć się lekami, które nie przynoszą ulgi, zastosuj jeden z naszych niezawodnych przepisów.

Metody lepsze niż tabletki

Na ból w okolicach czoła - SEKS
To najczęstszy ból, który potrafi nękać nas nawet przez cały dzień. Odczuwamy go przy gwałtownych spadkach ciśnienia, dlatego najlepszym sposobem na jego usunięcie będzie seks! Natychmiast zaciągnij swojego partnera do łóżka i kochaj się z nim długo i namiętnie. Chwile namiętności podniosą Ci ciśnienie i migrena z głowy!

Na ból w okolicach nosa - AROMATYCZNY ALKOHOL
Masz zapchany nos i zatoki do granic możliwości? Spuchły Ci policzki i ciężko Ci oddychać? Koniecznie strzel sobie kielicha, ale nie przesadzaj! Najlepiej wybrać alkohol mocno aromatyczny, choćby miętowy czy pieprzowy. Jego bardzo intensywny zapach działa na nasze drogi oddechowe niczym olejki eteryczne i niemal natychmiast udrażnia nos i zatoki przez obkurczenie wyściełającej je śluzówki. To naprawdę działa!

Na ból skroniowy - MASAŻ
Raz z lewej, raz prawej, a potem obie strony naraz i od nowa... Ból w skroniach często jest spowodowany stresem. Ale i na niego znajdzie się sposób. Siądź wygodnie, oddychaj głęboko i przyłóż palce wskazujące do skroni tuż koło oczu, na wysokości łuku brwiowego. Lekko uciskając, wykonaj kolisty masaż palcami, raz w jedną, raz w drugą stronę

Na ból potyliczny - KAWA Z CYTRYNĄ
Któż go nie zna? Masz wrażenie, że ktoś wali Cię tępym narzędziem w tył głowy? Pewnie za dużo wczoraj wypiłeś, bo ból w tych okolicach najczęściej występuje na kacu. Co zrobić? Przygotuj sobie kawę z cytryną, bo kofeina postawi Cię na nogi (podniesie ciśnienie), a witamina C wspomaga metabolizm alkoholu i organizm szybciej pozbędzie się szkodliwych toksyn

Na ból ciemieniowy - GOLONKA
Tępy, paskudny ból na czubku głowy nie daje Ci żyć? Nie bierz już więcej tabletek od bólu głowy, tylko pędź do sklepu po... golonkę! Ugotuj, dodaj musztardy i pałaszuj. Rozkoszuj się jej smakiem, a Twój organizm zacznie wytwarzać dużo endorfiny (hormonu szczęścia), która ma naturalne działania przeciwbólowe. Jeśli nie lubisz golonki, zjedz cokolwiek, co bardzo Ci smakuje. Efekt murowany!

"Jeśli ciągle łykasz proszki, przygotuj się na poważne problemy" - przestrzega dr Beata Szadkowska-Opasiak. "Skutkiem nadużywania pigułek od bólu głowy jest zniszczenie błony śluzowej żołądka, a to powoduje powstawanie wrzodów. Leki niszczą też wątrobę i coraz częściej powodują alergię u pacjentów. No i łatwo można się od nich uzależnić. Wtedy bierzemy ich coraz więcej, bo przestają skutkować" - przekonuje pani doktor. Nie zapominaj jednak o jednym - jeśli ból jest ciągły i uporczywy, zgłoś się koniecznie do lekarza, bo to może być coś znacznie poważniejszego niż zwykła migrena.