DNI ZDROWEJ SKÓRY 2007
profilaktyczno-edukacyjna akcja Vichy Laboratoires pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

8 maja - 15 lipca 2007 w:

• 10 miastach
: Gdańsk, Bytom, Katowice, Poznań, Wrocław, Szczecin, Kraków, Łódź, Warszawa, Opole

amp;bull; 24
gabinetach dermatologicznych
amp;bull; 600 aptekach
amp;bull; 9 galeriach handlowych
amp;bull; 2 centrach plenerowych
pacjenci uzyskają kompleksową indywidualną diagnozę:
bull; rodzaju skóry,
bull; stopnia jej starzenia,
bull; fotostarzenia
bull; oraz zalecenia dotyczące pielęgnacji.


W tym roku Polska jako jedno z 38 krajów weźmie udział w światowym badaniu epidemiologicznym, w którym zostanie przebadane około 100 000 osób. Każda z nich otrzyma Paszport Zdrowej Skóry. Dermatolodzy wykonują specjalistyczne badania za pomocą nowoczesnego sprzętu, diagnozę zapisują za pomocą elektronicznego długopisu, którym wypełnia się paszport. Zastosowanie takiej formy umożliwia prawie na bieżąco zbieranie danych w systemie. Katalogowane dane pozwolą zdiagnozować różnice i potrzeby skóry w 38 państwach na 4 kontynentach, a także wewnątrz kraju.

Już od 1 maja 2007 trawają zapisy na wizyty w gabinetach dermatologicznych za pośrednictwem infolinii: 0 801 140 140, od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-17:00.

Informacje dotyczące samej akcji, plan lokalizacji, ciekawostki i wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry przygotowane przy współpracy z lekarzami dermatologami zostaną umieszczone na specjalnej stronie internetowej www.dni-zdrowej-skory.pl

Dermatolodzy wykonają specjalistyczne badania za pomocą nowoczesnego sprzętu:

bull; kamera uv
bull; test wrażliwości skóry
bull; badanie poziomu nawilżenia przy pomocy wizjoskanu
bull; badanie poziomu sebum
bull; badanie mikrostruktury i unaczynienia skóry przy pomocy Dermascore
bull; badanie gęstości skóry przy pomocy Densiscore.

Uczestnicy akcji będą mogli pogłębić swoją wiedzę o skórze podczas Dni Zdrowej Skóry 2007 także poprzez:
bull; filmy 3D,
bull; plakaty informacyjne.

Dni Zdrowej Skóry
Ogólnopolska akcja profilaktyczno-edukacyjna Dni Zdrowej Skóry jest organizowana od 2002 roku przez Vichy Laboratoires - międzynarodowego eksperta w dziedzinie zdrowia i piękna skóry. Od 2003 roku patronat nad akcją sprawuje Polskie Towarzystwo Dermatologiczne. Dni Zdrowej Skóry to możliwość nie tylko uzyskania indywidualnej diagnozy skóry, ale także zdobycia w ciekawy sposób wiedzy na temat prawidłowego jej funkcjonowania. Do tej pory z porad specjalistów skorzystało już kilka tysięcy osób. Wyniki ogólnopolskich konsultacji dermatologicznych dowiodły, iż 45% osób uczestniczących w akcji Dni Zdrowej Skóry nie potrafiło prawidłowo określić typu swojej skóry. U ponad 90% osób odwiedzających dermatologów w ramach Dni Zdrowej Skóry stwierdzono problemy ze skórą.

Reklama