Samoopalacz zabarwia zewnętrzną warstwę skóry, więc im jest ona gładsza, tym kosmetyk lepiej się rozsmarowuje i wchłania.

*Przygotuj skórę na opaleniznę z tubki. Musisz być systematyczna, bo tylko w dobrze nawilżoną skórę samoopalacz wchłonie się równo i nie zostawi brzydkich plam. Smaruj się kremem codziennie rano i wieczorem, nakładaj co kilka dni maseczki nawilżające i nie zapominaj o piciu wody mineralnej.
* Przed użyciem samoopalacza zrób peeling całego ciała i wydepiluj zbędne włoski oraz nawilż skórę balsamem.
*Jeśli tuż przed aplikacją samoopalacza bierzesz prysznic, upewnij się, że skóra jest dobrze osuszona – wilgoć sprawi, że na ciele powstaną smugi.
*Nakładanie kosmetyku zacznij od stóp. Rozsmarowuj go równomiernie, jedynie na kolana, łokcie i kostki nałóż cieńszą warstwę – w tych miejscach skóra bywa zrogowaciała i może mocniej zbrązowieć.
*Smarując twarz, omijaj linię włosów i brwi, a górną wargę posmaruj od razu kremem nawilżającym, aby uniknąć efektu wąsika.
*Zaraz po zabiegu dokładnie umyj ręce.

Efekt opalenizny powstaje już po kilku godzinach i utrzymuje się przez 3-4 dni. Dla utrwalenia trzeba powtarzać zabieg co kilka dni.Wypróbuj kremy:

1.Samoopalacz do twarzy i ciała do ciemnej karnacji z ekstraktem z kakaowca tropikalnego, 14,20 zł, Laboratorium Kolastyna
2.Uniwersalny samoopalacz – mleczko z filtrem SPF 8 do twarzy i ciała, Decleor, 121 zł
3.Balsam Dove Summer Glow, ok. 17 zł
4.Emulsja samoopalająca do jasnej i średniej karnacji be Bronze, Avon, ok. 18 zł
5.Pocałunek Słońca - samoopalacz w sprayu do jasnej karnacji, Avon, 19 zł
6.Wodoodporny mus brązujący Sun Bronzer ze złotymi drobinkami odbijającymi światło, Bell, 17 zł
7.Balsam ujędrniająco-brązujący, z substancją delikatnie opalającą, olejkiem z pestek winogron i ekstraktem z gingko. Nivea, ok. 16 zł
8.Rozświetlająco-nawilżający spray opalający "Satynowy połysk", Avon, ok. 20 zł
9.Krem nawilżający o właściwościach samoopalających OLAY Complete Słoneczna Cera, 29 zł
10.Samoopalacz w spray'u do twarzy i ciała, 16,50 zł, Laboratorium Kolastyna