Program składa się z 6 zestawów ćwiczeń. Możesz wykonywać je przez 6 kolejnych dni lub w ciągu dwóch tygodni (co drugi dzień). Zaczynasz od mocnej rozgrzewki, potem czekają Cię ćwiczenia oddechowe, stretching, trening wytrzymałościowy, gimnastyka odprężająca i na koniec jogging na świeżym powietrzu. Dzięki tym urozmaiconym ćwiczeniom uelastycznisz ciało, wyrzeźbisz mięśnie i pobudzisz przemianę materii. A efekty zauważysz już po tygodniu.


Pierwszy dzień

Mocny początek - rozgrzej mięśnie.

Płaski brzuch
Połóż się na plecach, ugnij nogi, stopy oprzyj na podłodze. Unieś głowę, ramiona wyciągnij przed siebie. Wykonaj skłon i staraj się dotknąć dłońmi kolan. Utrzymaj tę pozycję, licząc do 5, połóż się na plecach. Powtórz 8 razy.

Jędrne pośladki
Przyjmij pozycję wyjściową taką samą, jak w poprzednim ćwiczeniu. Na biodrach połóż sztangę. Teraz wyprostuj i unieś lewą nogę, jednocześnie podnieś biodra. Utrzymując je w górze, rytmicznie unoś i opuszczaj nogę. Powtórz ćwiczenie 4 - 12 razy (w zależności od kondycji) lewą nogą i tyle samo prawą.

Silne nogi
Usiądź na podłodze, ugnij nogi. Obiema dłońmi chwyć lewą nogę pod kolanem i staraj się przyciągnąć ją jak najbliżej klatki piersiowej. Następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie po 12 razy prawą i lewą nogą.

Rzeźbienie łydek
Stań wyprostowana - na, nogi rozstaw na szerokość bioder. W dłonie weź hantle (lub półlitrowe butelki z wodą) i oprzyj je na ramionach. Mając wyprostowane kolana, unieś pięty (stoisz na palcach stóp). Policz do 3 i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 4 - 8 razy. Utrzymuj równowagę i nie przechylaj ciała do przodu.


Drugi dzień
Teraz relaks - ćwicz oddech.

Łyk energii
Stań wyprostowana, nogi w szerokim rozkroku. Teraz powoli pochylaj ciało do przodu. Ręce "wiszą” swobodnie, palce dłoni wyprostowane. Następnie wyprostuj się i weź głęboki wdech. Potem znów zrób skłon i wydech. Powtórz 5 razy.

Wyciszenie
Dłonie oprzyj na plecach na wysokości nerek (palce skierowane do dołu). Ugnij lekko kolana, tułów oraz głowę przechyl do tyłu. Oddychaj przez nos minutę. Wyprostuj się. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

Koncentracja
Stań w lekkim rozkroku (stopy na szerokość bioder). Weź głęboki wdech. Jednocześnie oprzyj stopy na palcach i rozłóż ramiona na boki. Wróć do pozycji wyjściowej i wypuść powietrze. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

Podróż w głąb siebie
Pozycja wyjściowa taka sama, jak w ćwiczeniu 1. Złóż palce na brzuchu, aby tworzyły trójkąt. Skoncentruj się i przez minutę wykonuj wdechy nosem oraz wydechy ustami. Rozluźnij się i powtórz ćwiczenie 3 razy.


Trzeci dzień

Lekcja gracji - zacznij stretching.

Rozciąganie mięśni nóg
Usiądź i podwiń nogi tak, by pośladki znalazły się między stopami. Wyciągnij ramiona nad głowę. Spleć palce i skieruj dłonie wierzchem do góry. Teraz powoli wykonaj skłon do podłogi, najgłębiej, jak możesz. Utrzymaj tę pozycję przez minutę. Powtórz to ćwiczenie 3 razy.

Prostowanie bioder
Ułóż się płasko na podłodze, jedną nogę wyprostuj i unieś najwyżej, jak potrafisz. O stopę zaczep taśmę, jej końce chwyć dłońmi i ciągnij do siebie, aż poczujesz napięcie w tylnej części ud. Powtórz ćwiczenie 3 razy prawą i lewą nogą.

Ścięgno Achillesa
Stań przed krzesłem. Następnie oprzyj dłonie o siedzenie i uginaj kolana do momentu, aż łydki i uda utworzą kąt prosty (czyli uda są równoległe do podłogi). Patrz przed siebie, mocno wciskaj pięty w podłogę i staraj się utrzymać pozycję, licząc do 5.
Wyprostuj się, rozluźnij, a potem trzykrotnie powtórz całe ćwiczenie.

Talia osy
Połóż na krześle kilka książek, aby podwyższyć siedzenie. Oprzyj na nim prawą stopę. Lewą ręką obejmij prawą nogę poniżej kolana, a prawą dłoń oprzyj na biodrze. Wykonaj skręt tułowia w prawo. Utrzymaj pozycję przez 30 sekund, potem rozluźnij mięśnie. Wykonaj ćwiczenie 3 razy na prawą i na lewą stronę.

Przeciąganie
Kucnij. Dłonie oprzyj przed sobą na podłodze. Nie odrywając ich od podłoża, powoli unieś pośladki. Postaraj się wyprostować nogi. Wróć do pozycji wyjściowej. Odpocznij i powtórz ćwiczenie jeszcze 2 razy.

Dieta młodości
Trening odmładzający przyniesie lepsze efekty, jeśli zmodyfikujesz swoją dietę. Codziennie sięgaj po warzywa i owoce (mogą być mrożonki). Zawarte w nich witaminy A, B, C oraz E niszczą wolne rodniki i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Każdego dnia wypijaj też dwa litry wody. To działa oczyszczająco.


Czwarty dzień

Modelowanie sylwetki - trenuj wytrzymałość.

Dekolt
Stań wyprostowana na lekko ugiętych i rozstawionych nogach. Wyciągnij ręce i złóż dłonie tak, by ramiona i przedramiona "utworzyły” kąt prosty. Teraz unieś ręce nad głowę, utrzymując mocno złożone dłonie. Pozostań w tej pozycji przez kilka sekund, potem opuść ramiona. Powtórz 10 razy.

Triceps
Stań tyłem do siedzenia krzesła. Ugnij kolana i oprzyj dłonie o krzesło (palce skierowane do przodu). Stopy mocno wciśnij w podłogę, wyprostuj plecy, lekko ugnij ramiona. Utrzymując tę pozycję, staraj się prostować i uginać ręce. Powtórz to 8 razy. Jeśli ćwiczenie wydaje ci się zbyt łatwe, wyprostuj nogi, w ten sposób zwiększysz obciążenie rąk.

Biceps
Usiądź na krześle przodem do oparcia. W prawą rękę weź hantlę, a łokieć oprzyj na wewnętrznej stronie prawego uda. Bez odrywania łokcia, powoli unoś i opuszczaj przedramię z hantlą. Gdy unosisz ciężarek, bierz głęboki wdech nosem, a gdy go opuszczasz - wydech ustami. Powtórz 12 razy prawą i 12 razy lewą ręką.

Grzbiet
Połóż się na plecach i wyprostuj jak struna. Nogi lekko rozchyl, ręce skrzyżuj na piersiach. Napnij wszystkie mięśnie i staraj się unieść biodra. Oddychaj równomiernie. Utrzymaj tę pozycję przez 10 sekund. Jeśli nie odczuwasz bolesnych skurczów mięśni, powtórz ćwiczenie jeszcze 3 razy.


Piąty dzień

Lekka gimnastyka - odpręż się.

Wdech - wydech
Stań wyprostowana, nogi w szerokim rozkroku, kolana lekko ugięte. Ramiona unieś wysoko nad głowę i skoncentruj się na oddechu. Wyobraź sobie, że wdychasz świetlistą energię, a wydychasz wszystkie złe, ciążące ci myśli. Ćwicz oddychanie przez 3 minuty.

Maksymalne skupienie
Stań z lekko rozstawionymi nogami na ugiętych kolanach. Teraz pochyl tułów, a łokcie oprzyj na kolanach. Palce dłoni masują czoło. Zostań 2 minuty w tej pozycji, dopóki nogi nie zaczną drżeć.

Medytacyjne rozciąganie
Przyjmij pozycję wyjściową taką samą, jak w poprzednim ćwiczeniu. Prawą rękę połóż na lewym ramieniu, lewą - na plecach. Głowę i tułów skręć w lewo, utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund. Zrób 5 skrętów w lewo i w prawo.

Utrzymywanie równowagi
Stań na prawej ugiętej nodze, lewą unieś do tyłu, najwyżej jak potrafisz. Trzymaj plecy proste, a ramiona na wysokości klatki piersiowej. Wytrzymaj w tej pozycji 2 minuty, potem "zmień” nogę i powtórz ćwiczenie.


Szósty dzień

Finisz - ćwicz kondycję.

Wyjdź na powietrze i trenuj jogging przez pół godziny. Bieg przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i rzeźbi całą sylwetkę.