DIETY JEDNOSKŁADNIKOWE

Ostatnio zyskują na popularności ze względu na szybkie efekty ich stosowania. Polegają na spożywaniu tylko jednego produktu. Może chodzić o wybrany owoc czy warzywo lub niskokaloryczne produkty pochodzenia zwierzęcego, takie, jak na przykład jajka. Szczególnie zachęca się do wyboru ananasów, grejpfrutów lub jabłek - wszystkie te owoce są szczególnie mało kaloryczne.

Spadek wagi jest szybki lecz istnieje druga strona medalu. Długotrwała konsumpcja produktów ubogich w składniki odżywcze osłabia organizm i pozbawia go istotnych dla zdrowia witamin i mikroelementów. Niedobór witamin rozpuszczalnych w tłuszczach(A, D, E, K) skutkuje wypadaniem włosów, kruchością paznokci, problemami z cerą i krzepliwością krwi. Brak ważnych mikroelementów negatywnie wpływa na funkcjonowanie układu krwionośnego.

czytaj dalej


GŁODÓWKI

Są znanym od wieków sposobem na zbicie wagi i oczyszczenie organizmu. Jeden czy dwa dni bywają czasem wręcz zalecane przez lekarzy jednak długotrwałe głodówki to zupełnie inna sprawa.

Największą szkodą, jaką powodują, jest niedobór glukozy. Jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu, który niestety nie potrafi jej magazynować i potrzebuje regularnych "dostaw". Hipoglikemia, czyli niedobór tego cukru powoduje nerwowość, drżenie mięsni, zawroty głowy oraz zaburzenia koncentracji i pamięci. Głodówki grożą też odwodnieniem organizmu.

czytaj dalej


HERBATKI PRZECZYSZCZAJĄCE

Na rynku istnieje cała bateria herbatek i ziółek, które dzięki swoim właściwościom przeczyszczającym mają pomóc w odchudzaniu tym, którym trudno odmówić sobie pewnych smakołyków. Najpopularniejszy składnik takich specyfików - senes - posiada silne właściwości odwadniające. Nie powinno się więc przyjmować zawierających go preparatów dłużej niż dwa tygodnie. Odwodnienie organizmu może doprowadzić do zawrotów głowy, trudności z koncentracją i niedoborów potasu, bez którego trudno o dobrą pracę serca. A przeczyszczające herbatki wcale nie regulują przemiany materii, jak obiecują ich producenci. Wręcz przeciwnie - długotrwałe ich stosowanie hamuje prawidłową pracę jelit.

>>> Oto osiem magicznych zasad odchudzania