Inne
Reklama

Zmierzająca do boskości czystość, główne założenie kultury islamskiej, znalazła wyraz w pełnym magicznej mocy przyrody rytuale hammam. Istotą ceremonii, odbywającej się tradycyjnie w zdobionych arabeskami, pełnych unoszącej się pary łaźniach, jest dogłębne oczyszczenie ciała oraz ukojenie duszy.

Inne
Inne

Mycie jest w nim częścią najważniejszą, wymagającą skupienia, odpowiedniej atmosfery oraz niezbędnych naturalnych akcesoriów. Jego doświadczenie w oryginalnej scenerii to przeżycie niezapomniane, lecz dla wielu z nas trudno osiągalne. Dzięki kosmetykom firmy ORGANIQUE możemy skosztować go we własnej łazience.

Marokański rytuał hammam rozpoczyna się zabiegiem oczyszczania całego ciała. Najlepiej wykonywać go przy użyciu Savon Noir. Jest to czarne, całkowicie naturalne mydło, którego tradycyjna receptura, przekazywana z pokolenia na pokolenie, pozostaje niezmienną od wieków. Savon Noir zamyka w sobie długowieczną tradycję pielęgnacyjnych właściwości natury – jest połączeniem oleju oraz zmiażdżonych czarnych oliwek. To najdoskonalszy środek do wykonywania zabiegu gomażu – delikatnego złuszczania naskórka i oczyszczania skóry z niedoskonałości. Po nałożeniu na lekko wilgotną skórę wchodzi w reakcję z wodą i zmienia się w aksamitną kremową masę. Dzięki właściwościom nawilżającym i eksfoliującym zmiękcza skórę, docierając do jej najgłębszych warstw, odżywiając komórki i wzmacniając ich naturalne funkcje. Zabieg oczyszczania wykonywany przy użyciu Savon Noir działa złuszczająco oraz pobudza krążenie, pozostawiając skórę gładszą i delikatniejszą. Dodatkową zaletą tego kosmetyku jest jego organiczność, dzięki której nadaje się nawet do najwrażliwszej skóry.

Krok pierwszy

Przed przystąpieniem do masażu nawilż całe ciało dość ciepłym strumieniem wody, aby skóra zmiękła i otworzyły się pory. Na lekko zwilżonej ciepłą wodą skórze rozprowadź cienką warstwą Savon Noir ORGANIQUE – odrobinę mydła rozetrzyj w dłoniach aż powstanie delikatna emulsja i natrzyj nią całe ciało. Odczekaj kilka minut.

> czytaj dalejDziałanie mydła dopełnia tradycyjna, specjalnie do tego przeznaczona rękawica kessa ORGANIQUE. W krajach arabskich to właśnie ona jest podstawą zabiegów ścierających, z powodzeniem zastępując kosmetyczne preparaty. Wykonana jest z ziarnistej, szorstkiej tkaniny, dzięki czemu doskonale służy do głębokiego oczyszczania skóry z martwego naskórka i zgromadzonych w niej zanieczyszczeń. Można jej z łatwością używać w warunkach domowych do masażu całego ciała, należy jednak przy tym pamiętać, by odpowiednio przystosować nacisk dłoni – wrażliwsza skóra będzie wymagała nieco delikatniejszego masowania, by uniknąć podrażnień i otarć. Efekty zauważymy już po pierwszym użyciu – skóra nabierze gładkości, będzie miękka i jedwabista w dotyku. Regularne stosowanie rękawicy z czasem doprowadzi do zadziwiających efektów – znikną nierówności, których trudno nam się było pozbyć wcześniej, a naskórek dodatkowo nabierze ładnego koloru, odżywiony dzięki pobudzonemu krążeniu.

Krok drugi

Nałóż na dłoń rękawicę kessa i przetrzyj ruchem masującym całe ciało. Pocieraj dość mocno ruchami kolistymi. aby dokładnie wyeliminować martwe komórki i toksyny, lecz dostosuj ten ruch do wrażliwości swojej skóry. Kontynuuj zabieg przez kilka minut, aż poczujesz, jak krew zaczyna szybciej krążyć. Po skończonym masażu spłucz całe ciało ciepłą wodą.

Ostatnim etapem zabiegu jest dostarczenie oczyszczonej skórze potrzebnych jej odżywczych substancji. Dopełnieniem tego wykonywanego w zaciszu domowej łazienki rytuału hammam będzie glinka Ghassoul ORGANIQUE, która podziała na skórę witalizująco i ujędrniająco. Glinka Ghassoul to w pełni naturalny minerał, pochodzący z położonych w Maroku złóż, z którego pielęgnacyjnej mocy korzystano na Bliskim Wschodzie już od stuleci. Jej głównym składnikiem jest krzemian magnezu, dzięki któremu posiada ona unikalne właściwości. Działanie glinki polega na nieinwazyjnej absorpcji zanieczyszczeń, przy jednoczesnej ochronie cennej, cienkiej powłoki lipidowej, stanowiącej tarczę ochronną skóry. Jest stuprocentowo naturalna, nie zawiera substancji chemicznych ani zapachowych. Dzięki temu stosowana może być na całe ciało, nawet w przypadku skóry wrażliwej, płytko unaczynionej oraz skłonnej do alergii.

> czytaj dalej

ReklamaKrok trzeci

Odpowiednią porcję glinki Ghassoul ORGANIQUE zmieszaj z wodą, aż napęcznieje i zmieni się w bardzo delikatną papkę. Nałóż ją cienką warstwą na osuszone ciało i pozostaw aż do wyschnięcia, a następnie spłucz delikatnym strumieniem lekko ciepłej wody.

Krok czwarty

Zamknięciem oczyszczającego zabiegu hamman jest mityczny rytuał namaszczania. Dokonaj go przy użyciu jednego z olejków Bath & Maasage Oil ORGANIQUE. Do wyboru masz aż cztery subtelne zapachy – eukaliptus z miętą, bergamotkę z limetką, pomarańczę, lawendę z cedrem i orientalną w tonie różę. Lekko namaść nim całe ciało i pozwól, by skóra wchłonęła to, co dla niej najcenniejsze.

Savon Noir ORGANIQUE – 15 – 16 zł / 100 g.
Glinka Ghassoul ORGANIQUE – 18 – 22 zł / 100 g.
Rękawica kessa ORGANIQUE – 22 – 24 zł / szt.