Oszczędzisz od 20 do 40 zł w zależności od miejsca zamieszkania, jeśli zamiast rezerwować wizytę w gabinecie kosmetycznym, po porostu kupisz zestaw do farbowania rzęs w drogerii i zrobisz to sama.

Reklama

PIĘKNE, CZARNE I CIENISTE

Postępuje krok po kroku według naszych wskazówek, a w 30 minut będziesz miała spojrzenie jak Salma Hayek, otoczone firanką czarnych rzęs.

1.Dokładnie oczyść powieki i rzęsy z pozostałości makijażu. Zwróć uwagę aby był to plyn pozbawiony alkoholu i natłuszczających olejków.

2.Jeśli nosisz szkła kontaktowe, odłóż je do pudełeczka.

3.Zabezpiecz skórę powiek wokół oczu, smarując ją zabezpieczającym żelem (czasem są dodane do zestawów do farbowania rzęs) lub grubszą warstwą hypoalergicznego kremu. Zapobiegnie to pofarbowaniu powiek.

4.Przygotuj sobie pojemniczek, w którym wymieszasz pigment i utrwalacz. Dokładnie zmiksuj te miksturę, żeby nie było żadnych grudek a konsystencja była aksamitna.

5.Najlepiej nakładać preparat ma rzęsy za pomocą starej szczoteczki do rzęs, oczywiście wcześniej uprzednio umytej ciepłą wodą. Wykonujemy dokładnie takie same ruchy jak przy nakładaniu tuszu do rzęs – od podstawy włosków rozprowadzamy farbę Az po koniuszki. Jeśli nie malujesz rzęs po obu stronach, tym razem powinnaś to zrobić, żeby farba rozprowadziła się równomiernie także po zewnętrznej stronie.6.Dalej postępuj według opisu na opakowaniu. Zwykle farbowanie trwa ok. 10 minut i czasu tego przekroczyć nie wolno!

7.Maź usuwaj przy pomocy płatków kosmetycznych namoczonych w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Najłatwiej robić to przy zamkniętych oczach, wtedy są one dodatkowo chronione.

8.Rób to delikatnie, pilnując, by farba nie dostała się do oka. Na szelki wypadek bądź jednak gotowa, żeby móc szybko wypłukać oko, jeśli niechcący je zanieczyścisz.

Ponieważ henna, mimo iż pochodzenia roślinnego, obciąża delikatne rzęsy, zaopatrz się w bezbarwną odżywkę do rzęs i nakładaj ją jak najczęściej.

Pomocne będzie także nakładanie na noc olejku rycynowego na rzęsy za pomocą patyczka kosmetycznego, który widocznie wzmocni i odbuduje strukturę rzęs.

Zabieg najlepiej wykonywać raz na 3 miesiące. Podobnie jak w przypadku farbowania włosów, nie wolno używać przedatowanych preparatów, unikaj więc przecen tych produktów.

Reklama

__________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Lato na paznokciach ma soczyste barwy
>>> Idź na wojnę z żylakami!
>>> Polskie nastolatki wstydzą się swoich ciał

Mauss