A wszystko dzięki specjalnemu krążkowi domacicznemu, nad którym pracują naukowcy. Krążek domaciczny ma rozprzestrzeniać leki antywirusowe i zapobiegające zarażeniu wirusem HIV.

Reklama

CZY BĘDZIE REWOLUCJA?

Jest on w stanie uwalniać je do ciała kobiety przez okres 28 dni. Zawiera w sobie trzy niedawno odkryte substancje antywirusowe, które w kombinacji uzyskują zdolność blokowania infekcji w komórkach wystawionych na działanie wirusa. Krążek zawiera również substancje zapobiegające ciąży poprzez zmniejszanie ruchliwości plemników, zwiększanie lepkości śluzu i podtrzymywanie kwaśności pochwy, która jest zabójcza dla plemników.

Urządzenie powstało z zastosowaniem naturalnych składników. "Substancje zastosowane w tym urządzeniu są pochodzenia naturalnego i już zostały zaaprobowane jako odpowiednie do użytku przez ludzi" - mówi dr Brij Saxena.

Jak komentuje dr Saxena, jeśli prace potwierdzą skuteczność krążka, będzie to doskonała wiadomość dla wielu kobiet. "Urządzenie pomoże uniknąć długoterminowego stosowania antykoncepcji hormonalnej, które jest wiązane ze zwiększonym ryzykiem zapadalności na kilka różnych nowotworów" - mówi naukowiec. Odkrycie zostanie również chętnie powitane przez osoby uczulone na zawarty w prezerwatywach lateks.