Spalająca kalorie czekolada - to naprawdę wspaniały pomysł. Niestety, należy włożyć go między bajki. Przekonali się o tym Brytyjczycy, którzy kupili produkt "Slim Choc" za jedyne 37 Funtów (ok. 180 zł)!

Reklama

Kuracja miała trwać 40 dni, zasady były bardzo proste. Codziennie należy jeść "Slim Choc", który eliminuje z organizmu tłuszcz i rozprawia się z cellulitem. To wszystko.Nie trzeba dbać o dietę, ani ćwiczyć. Wydawać by się mogło, że to najwspanialsza kuracja świata.

Okazało się jednak, że nie ma żadnych dowodów na cudowne działanie tego produktu. A na "odchudzającą" czekoladę skusiło się aż 200 000 tysięcy klientów!

Jak to możliwe, że tak wielu ludzi uwierzyło w moc odchudzającej czekolady? "Przekręt z cudownym produktem skierowany był do osób, które bardzo chcą schudnąć i chwytają się każdego sposobu" - powiedział Mike Haley, Dyrektor Biura Ochrony Konsumentów. - "Tego typu produkty bardzo często są zupełnie nieskuteczne, ale mogą być również niebezpieczne. Czasami są niedokładnie zbadane i mogą zawierać szkodliwe dla zdrowia składniki".