Nawet, jeśli musisz ograniczyć się do podstawowych kosmetyków, możesz uczynić z nich kosmetyki wielofunkcyjne. Jak to zrobić?

Reklama

ODŻYWKA DO WŁOSÓW

Tradycyjne zastosowanie: do włosów na głowie

Interwencja kryzysowa: odżywka do włosów jest również doskonałym kremem do golenia. By uzyskać najlepsze rezultaty i zapobiec wrastaniu włosów, potrzebujesz wygładzonej skóry. Jeśli zaaplikujesz porcje odżywki na swoje nogi, pachy i okolice bikini, wygładzisz skórę i owłosienie, ułatwiając jego depilację

WAZELINA

Tradycyjne zastosowanie: usta, miejsca z suchą skórą takie, jak łokcie i kolana

Interwencja kryzysowa: wizażyści używają wazeliny na kilka sposobów. Po pierwsze, do wygładzania brwi (odrobina wazeliny rozprowadzone palcem na brwiach sprawiają, że są gładkie a włoski nie zmieniają położenia). Spece od makijażu mieszają też niewielkie ilości wazeliny z cieniem do powiek, by zmienić cień w proszku w kremowy, który się mniej osypuje.

LOTION DLA DZIECKA

Tradycyjne zastosowanie: wygładzanie skóry dziecka

Interwencja kryzysowa: delikatny balsam albo oliwka może dla ciebie stać się świetnym i wielofunkcyjnym kosmetykiem, służącym jako odżywka lub substancja do demakijażu (zaaplikuj ją wacikiem, a następnie wytrzyj).

EYELINER

Tradycyjne zastosowanie: podkreśla twoje oczyInterwencja kryzysowa: liner świetnie się sprawdzi jako ołówek do brwi. Wizażyści zawsze podkreślają brwi za pomocą ołówka, ale często dodają im charakteru za pomocą linera. Nałóż liner krótkimi, miękkimi ruchami niewykraczającymi poza linię brwi. Zawsze stosuj liner o kolorze jaśniejszym od twojego naturalnego koloru brwi.