W skórze zachodzą skomplikowane reakcje chemiczne, spośród których wiele ma miejsce w głębszych jej partiach - tam, gdzie krem nie dotrze. Jak podaje "Glamour", rozwiązaniem może okazać się dermatologia estetyczna - prężnie rozwijająca się dziedzina, wciąż zaskakująca nas kolejnymi propozycjami zaskakujących zabiegów.

Reklama

Twoja skóra jest sucha i wiecznie spragniona wilgoci, a po zimie spędzonej przy centralnym ogrzewaniu dosłownie woła o pomoc? Zapewne próbowałaś już preparaty i kremy z antyoksydantami.Uratujesz skórę również dzięki zabiegom antyoksydacyjnym. Zalecane są szczególnie osobom żyjącym w dużym mieście, gdyż niwelują negatywne oddziaływanie na skórę tego środowiska. Zabiegi takie odnajdziesz w ofercie salonów SPA.

Zwykłe kremy i kosmetyki muszą się przebijać do głębszych warstw skóry poprzez jej powierzchnię. Inaczej jest w przypadku zabiegu zwanego mezoterapią. Polega on na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w chorobowo zmienione obszary skóry. Nowoczesna dermatologia idzie o krok dale i łączy ten zabieg ze starym, dobrym peelingiem - co zwielokrotnia efekt.Mezoterapia "antyaging" stymuluje metabolizm skóry, a peeling zwiększa dystrybucję dobroczynnych składników.

Uważasz, że twoja skóra jest za blada? Teraz możesz przyciemnić jej odcień, nie męcząc skóry szkodliwymi kosmetykami samoopalającymi i postarzającymi kąpielami słonecznymi.Niebawem na rynku ma pojawić się mezoterapia pozwalająca na zmienianie do woli odcienia skóry. Żegnaj zimowa bladości!

Sam widok igły w strzykawce przyprawia cię o drżenie? Pewnie przez ten paniczny lęk nieraz zrezygnowałaś z jakiegoś zabiegu. Szkoda, bo ostrzykiwanie kwasem hialuronowym to zabieg korygujący zmarszczki, których nie usunie najlepszy kosmetyk. Nowa metoda zwana Restylane Injector to terapia kwasem hialuronowym, która jest znacznie bardziej komfortowa. Skuteczna nawet w niełatwych do korekcji miejscach, np. okolicach oczu.