W czasie recesji kobiety łapią za butelkę - tylko że zamiast wódki, jest to butelka z utleniaczem do włosów - pisze dziennik "Daily Mail". Stylista Andrew Barton zauważył, że od początku tego roku, liczba zabiegów rozjaśniających włosy znacząco wzrosła. Dodatkowo produkty do domowego farbowania zanotowały skok sprzedaży o 67 procent.

Reklama

Wedle przekonania, że blondynki mają więcej zabawy i szaleństwa na co dzień, kobiety zaczynają rozjaśniać włosy, żeby poprawić sobie nastrój w nieciekawych czasach.

W programie stacji Channel 4 "Ten Years Younger", Barton powiedział: "Nie wierzę, żeby był to czysty zbieg okoliczności. (…) Wiele z moich klientek mówi, że czują się młodsze, bardziej pewne siebie i bardziej atrakcyjne, kiedy przechodzą na blond – wzbudzają też wtedy więcej zainteresowania".

Te wyznania zostały potwierdzone także naukowo. Przebadano 1200 klientów sklepu Asda w Londynie i odkryto, że blond włosy wiążą się w powszechnej świadomości z byciem sexy i byciem ekstrawertyczną. Dodatkowo, 90 procent mężczyzn uznało, że blondynki rzeczywiście, parafrazując piosenkę Cindy Lauper, mają więcej zabawy.

Jeśli weźmie się pod uwagę, że tylko 10 procent kobiet w Wielkiej Brytanii ma naturalne blond włosy, to nie dziwi już dlaczego kobiety masowo wykupują farby do włosów o tym odcieniu.

Badania przy okazji ujawniły również najbardziej popularne stereotypy, jakie łączy się z kobietami o blond włosach:

1. Ekstrawertyczna

2. Bardziej seksowna

3. gnorantka

4. Jest lepszą przyjaciółką

Reklama

5. Całuje się na pierwszej randce

6. Można się z nią lepiej zabawić podczas nocnego wyjścia

7. Bardziej popularna towarzysko

8. Spontaniczna

9. Bardziej zamożna

10. Głupia