Trwały makijaż docenia coraz więcej kobiet. Tuszuje on niedoskonałości urody i podkreśla naturalne zalety. Co ważne, nie szkodzi mu woda ani słońce. Makijażem można "poprawiać" niemal całą twarz: powiększyć lub wyrównać usta (które niekiedy są asymetryczne), skorygować linię opadających, przerzedzonych czy zbyt wąskich łuków brwiowych albo podkreślić kontur oka. Dzięki delikatnym, prawie niewidocznym kreskom na powiekach nabiorą one głębi i pięknego kształtu.

Reklama

W rękach specjalistki

Zabieg zawsze musi być poprzedzony konsultacją i rozmową o przeciwwskazaniach (takich jak cukrzyca, łuszczyca, ciąża czy przyjmowanie leków sterydowych) i twoich oczekiwaniach. Następnie wykonuje się zarys kształtu makijażu i wybór jego koloru. Dopiero wtedy można przystąpić do zabiegu. Zawsze powinna wykonywać go wykwalifikowana i dyplomowana linergistka. Dobrze, jeśli poza doświadczeniem posiada także zdolności plastyczne. Dlatego decydując się na zabieg, warto wcześniej skorzystać z doświadczenia koleżanek, które wcześniej zrobiły sobie makijaż lub poczytać opinie o wybranym przez ciebie gabinecie na forach internetowych. Warto, bo konsekwencje źle wykonanego makijażu mogą być katastrofalne.

Wygoda na lata

Makijaż permanentny utrzymuje się przez co najmniej 5 lat. Nieco krócej, bo od trzech do pięciu, trwały (jest wykonywany płycej, w naskórku). W obu jednak przypadkach zabieg trwa średnio 30 - 60 minut, w zależności od rodzaju wykonywanego makijażu oraz jego miejsca. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę i niski próg bólu, musisz się liczyć z tym, że nie będzie to bardzo przyjemne doświadczenie. Oczywiście, można stosować maści i żele znieczulające, które znacznie pomagają w zniesieniu dyskomfortu. Do makijażu ust natomiast często stosuje się znieczulenie stomatologiczne. Pamiętaj, że może je wykonać wyłącznie lekarz.

W dobrych gabinetach kosmetycznych makijaż jest wykonywany barwnikami pochodzenia roślinnego i mineralnego, które posiadają atesty Unii Europejskiej. Niezależnie jednak od jakości stosowanych preparatów, po zabiegu makijaż zawsze będzie się wydawał mocniejszy i jakby przerysowany, a dane miejsce opuchnięte. Pamiętaj też, że każdy zabieg będziesz musiała powtórzyć po dwóch - czterech tygodniach, żeby uzupełnić i wzmocnić kolor. Czego się jednak nie robi dla urody, dobrego samopoczucia i zachwyconych spojrzeń mężczyzn?