Inne
Reklama

DHA jest niezbędnym składnikiem budulcowym centralnego układu nerwowego i jest obecny we wszystkich tkankach. Uzupełnianie DHA jest konieczne w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju, w szczególności płodu niemowlęcia i dziecka, w czasie ciąży i karmienia piersią. Suplementowanie kwasu DHA zmniejsza ryzyko powstawania i rozwoju demencji jak również zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) – najczęstszej przyczyny utraty wzroku po 50 roku życia. Minimalizuje także ryzyko powstawania chorób krążenia.

Pierwszą na rynku serią preparatów, które zawierają DHA z alg w czystej postaci oraz dawkach zgodnych z najnowszymi zaleceniami ekspertów jest Omegamed™. Zawiera czysty DHA pochodzenia roślinnego (wyciąg z alg – wolny od zanieczyszczeń metalami szkodliwymi takimi jak: rtęć, kadm, ołów, arsen, miedź) oraz optymalną dawkę DHA zgodną z najnowszymi badaniami.

Po raz pierwszy na rynku pojawił się preparat w kapsułkach typu twist off z przeznaczeniem dla niemowląt od 6. miesiąca życia. Zadowoleni powinni być także wegetarianie – w 100% roślinne pochodzenie.