Inne
Reklama

W ostatnich miesiącach Victoria Beckham, słynna z miłości do wysokich szpilek, fotografowana była w obuwiu na płaskiej podeszwie: klapkach, balerinach i trampkach. A jeszcze kilka miesięcy temu mówiła: "Nie cierpię balerinek. Nie cierpię to mało powiedziane. Nie potrafię w nich chodzić. Toleruję je tylko na baletnicach, a sama kocham obcasy". Jej spowodowane niewygodnym obuwiem dolegliwości nie były tajemnicą, spekulowano więc, że szpecące halluksy stały się zbyt bolesne, by Posh mogła nosić ulubione zabójcze szpile.

Inneczytaj dalej...
Niedługo to trwało. Widać Victoria postanowiła przedłożyć modę nad własne bóle, a nawet oszpecony wygląd stóp. Na okoliczność ostatniej wycieczki po butikach z ubraniami wcisnęła się w parę horrendalnie wysokich pantofli od Christiana Louboutina. Na zbliżeniach widać, jak bardzo nienaturalne jest ułożenie stóp w tych wartych fortunę szpilkach. Tego, jak bolesne dla Posh musi być ich noszenie, możemy się tylko domyślać... Dziwi dwulicowość gwiazdy: przecież sama jakiś czas temu powiedziała w wywiadzie, że nieprawdą jest, iż bez przerwy - nawet po domu - chodzi w kilkunastocentymetrowych szpilach. Po co zatem zakłada je do sklepu - przecież doskonale wie, że będzie musiała kawałek w nich przejść?


Reklamaczytaj dalej...
CZY WYLĄDUJE NA STOLE U CHIRURGA?


Reklama

Victoria Beckham od dawna cierpi na dolegliwość, która jest ceną za upodobanie do butów o wąskich noskach i na wysokim obcasie. Halluksy to poważne zniekształcenia stóp spowodowane noszeniem takiego obuwia. Jak bardzo szpecące jest takie powykrzywianie stóp, mogliśmy przekonać się już wielokrotnie. Jednak halluksy narażają na szwank nie tylko wygląd, ale też drowie i samopoczucie. Nieleczone powodują zmianę rozkładu ciężaru ciała, co skutkuje osłabieniem mięśni i kości stopy i zniekształceniami. Chodzenie staje się bardziej bolesne, a zaawansowana faza choroby wymaga operacji.


czytaj dalej...
Aby zapobiec rozwojowi halluksów, konieczna jest rezygnacja z wąskich i wysokich szpilek na rzecz korekcyjnego obuwia. Wymagane są też specjalne ćwiczenia. Posh zgodnie z zaleceniami lekarzy wskoczyła w wygodne trampki i sandałki i regularnie wykonywała ćwiczenia takie, jak przenoszenie ciężaru ciała z jednej nogi na drugą i rozciąganie nóg w pozycji leżącej. Jednak pomimo, że przejmujące bóle stóp zmuszają ją do wykonywania okładów z lodu, nadal nie jest w stanie oprzeć się miłości do wysokich obcasów. Oby nie znalazła naśladowniczek gotowych, tak jak ona, zapłacić za modny wygląd każdej ceny.