Victoria Beckham znana jest z elegancji, a przede wszystkim z noszenia niebotycznie wysokich szpilek. Takie obuwie Posh nosi nawet podczas wypraw na zakupy czy zabaw z dziećmi w parku.

Pęd gwiazdy do piękna zaowocował skutkiem wręcz odwrotnym. Stopy gwiazdy uległy rozległej deformacji. Tak zwane halluksy to przypadłość, która nie tylko szpeci, ale też w zaawansowanym stadium powoduje silne bóle i poważne problemy zdrowotne.

ReklamaVictoria jest zmuszona regularnie robić okłady na obolałe stopy, a lekarze kategorycznie zabronili jej noszenia szpilek. Spacer nad brzegiem morza w klapkach na płaskiej podeszwie pewnie przyniósł ulgę obolałej celebrytce. Jednak Victoria, sfotografowana na jednej z plaż Pacyfiku, nawet długimi nogawkami dżinsów nie mogła ukryć powykrzywianych stóp.JAK TEGO UNIKNĄĆ?

Jeśli jesteś wielbicielką wysokich obcasów, to istnieje zagrożenie, że podzielisz los Posh. To smutne, ale prawdziwe: pozycja, którą przyjmują ludzkie stopy w butach na wysokim obcasie, nie jest pozycją naturalną i prędzej czy później dojdzie do deformacji. Jeśli więc musisz nosić obcasy, przeczytaj kilka rad:

czytaj dalej...

ReklamaReklama

- Jak ognia unikaj modeli z wąskimi noskami! To one ściskają palce i powodują trwałe zniekształcenia: oprócz halluksów moga także przesunąć najmniejszy palec do góry. Efekt? Latem za żadne skarby nie założysz klapek.

- Wybieraj modele z niemal kwadratowym, no - ostatecznie zaokraglonym noskiem.

- Miej przy sobie (w samochodzie, zwinięte w reklamówce w torbie czy w służbowej szatni ) wygodne buty na płaskim obcasie. I tak na przykład: gdy idziesz na randkę, biegnij na nią na płaskich obcasach, a tuż przed miejscem schadzki wskocz w szpilki. Głupie? Nie do końca... Pozwala do minimum skrócić czas przebywania na obcasach. Każda chwila jest w tym przypadku cenna.

- Latem, gdy naprawdę nie musisz się lansować, jak najcześciej chodź boso. Naukowcy udowodnili, że ludy, które do dziś dnia biegają bez obuwia, nie mają żadnych problemów z kręgosłupem, a co za tym idzie z chodzeniem. A my? Wysokie obcasy plus siedzący tryb życia plus nierzadko nadwaga... to wszystko w konsekwencji może przynieść ból nie do zniesienia!