Dieta kapuściana wbrew pozorom nie jest dietą, z której można uczunić swój sposób na życie i na żywienie. Ale jeśli chcesz nieco schudnąć, nabrać smukłości i oczyścić się - powinna spełnić swoje zadanie.

Reklama

NA CZYM TO POLEGA?

Dieta kapuściana, zwana też dietą prezydencką polega na jedzeniu specjalnej (bardzo zresztą smacznej) zupy jarzynowej, przygotowaniej na bazie kapusty. Ten niby-kapuśniaczek (niektórzy twierdzą, że smakuje bardziej jak leczo) jada się na obiad, a na śniadanie i kolację powinno się przygotowywać nieco bardziej urozmaicone potrawy. Zasada jest taka, że w pierwszego dnia do zupy dołączamy owoce, drugiego - warzywa, trzeciego: warzywa oraz owoce, czwartego dnia możemy jeść produkty mleczne, zaś piątego mięso lub rybę z warzywami. Dzień szósty równa się dniowi piątemu, zaś siódmy dedykujemy ryżowi. Tydzień wystarczy, byś poczuła się nieco lżej i smuklej, niż dotychczas.

Oto przepis na dietetyczną zupę prezydencką:

- 1 cebula,
- 25 dag marchwi,
- 25 dag czerwonej i żółtej papryki,
- 25 dag kalarepki,
- 2 świeże pomidory,
- 25 dag białej lub włoskiej kapusty,
- suszona cebula, olej,
- curry, bazylia - lub inne przyprawy,
- sól.Poszatkuj 25 dag białej lub włoskiej kapusty. Wszystkie warzywa podsmaż na 1 łyżce oleju, zalej 1 i 1/4 l wody i zagotuj. Dodaj trochę suszonej cebuli i gotuj razem 10-15 minut. Dopraw do smaku solą jodowaną. Możesz również wzbogacić jej smak (w zależności od upodobań) curry, bazylią lub sproszkowaną papryką, pietruszką lub nawet sosem sojowym.