Inne
Reklama

Gdy myślimy o objawach starzenia, od razu przychodzą nam do głowy siwiejące włosy, zakola, zmarszczki i tak zwane „wory” pod oczami. Nic dziwnego, że w pogoni za młodym wyglądem sięgamy po farby do włosów, kremy przeciwzmarszczkowe oraz lifting, botoks i inne tego typu zabiegi.

Jednak to nie w kolorze włosów czy liftingu młodość...

Inne

czytaj dalejTAJEMNICA JOLIE I JOHANSSON

A jednak ostatnie badanie każe naukowcom twierdzić, że to nie wspomniane cechy, a usta potrafią nas postarzyć lub kłamać w kwestii naszego wieku. To pełne i gładkie wargi są sekretem młodego wyglądu . Tak wynika z badania przeprowadzonego na ponad 360 Dunkach i Brytyjkach w wieku od 45 do 81 lat. Słynne ikony piękna takie, jak Marylin Monroe, Angelina Jolie i Scarlett Johansson z pewnością wiedzą,o co chodzi. „Kiedy próbowaliśmy zidentyfikować ludzi, którzy wyglądają młodo jak na swój wiek, uderzyła nas różnica w budowie ich ust” – mówi David Gunn, naukowiec pracujący dla Unilever, który przeprowadził badanie na siedmiu różnych uniwersytetach.

Inne

czytaj dalej
PEŁNE I GŁADKIE DZIĘKI GENOMStudium wykazało, że najmłodziej wyglądają osoby o wargach pełnych i gładkich. Wąskie lub pomarszczone zaś usta dodają nam lat. Co więcej, na wygląd ust wpływamy w niewielkim stopniu – w dużej mierze jest on bowiem uwarunkowany genetycznie. „To cecha silnie zdeterminowana genetycznie i całkiem łatwa do oszacowania” – dodaje Gunn. Usta zarówno mężczyzn jak i kobiet są najpełniejsze w okresie wczesnej dorosłości. Pomiędzy 30. a 60. rokiem życia stopniowo zaczynają stawać się coraz węższe.