Inne / WallenrockShutterstock.com
Reklama

Choć wydaje się, że jako ledwo widoczny kosmetyk, można nie przykładać wagi do sposobu jego nakładania, warto poznać kilka zasad, które nie tylko przedłużą trwałość make-upu, ale także zapewnią komfort ustom.

1. Nawilżanie

Tak jak przy nakładaniu jakiegokolwiek kosmetyku kolorowego, musisz zadbać, by usta były gładkie i nawilżone. Inaczej w zagłębieniach naskórka zgromadzi się nadmiar substancji, co nie wygląda apetycznie. Jak więc wygładzić wargi? Jest kilka możliwości. Pierwsza z nich to wymasowanie ust np. miękką szczoteczką do zębów. Dzięki temu zetrzesz zrogowaciały naskórek, a wargi będą gładkie i napięte. Możesz także udać się do drogerii i nabyć specjalny peeling do ust. Trzecią możliwością jest nałożenie grubej warstwy balsamu, który po kilku minutach usuniesz. Z kremem zejdzie także napęczniała martwa warstwa. Na tak przygotowane wargi możesz nałożyć błyszczyk

Inne

czytaj dalej2. Nakładanie

Najlepiej nałożyć tylko jedną warstwę kosmetyku. Inaczej błyszczyk szybko znajdzie się poza granicą ust. I wbrew pozorom, wcale nie będziesz wyglądać bardziej sexy.

Ważny jest także dobór odcienia do karnacji. Brunetkom i osobom o ciemniejszej cerze ładniej jest we wszelkich odcieniach pomarańczy, koralowym, brzoskwiniowym. Blondynki natomiast i wszelkie bladziuchy poczują się świetnie w odcieniach różu.

czytaj dalej3. Utrwalanie

Szminkę utrwalamy, odbijając jej nadmiar na chusteczce higienicznej. W przypadku błyszczyka taki zabieg się nie sprawdzi, dlatego to, czy będzie trzymał się na wargach, zależy od tego, jak dobrze przygotujesz "podkład". Niektórzy wizażyści jednak sugerują, by pokryć całe wargi konturówką i dopiero wówczas nałożyć błyszczyk.

Błyszczyki do zadań specjalnych

W sprzedaży pojawiły się błyszczyki powiększające usta. Są zbawieniem dla kobiet, które mają kompleksy z powodu zbyt wąskich warg. Kosmetyki tego typu zawierają wyciągi z imbiru podrażniające naskórek i powodujące, że usta lekko puchną. Ich działanie wywołuje przyjemne mrowienie.

>>> Testujemy kosmetyki Kingi Rusin >>> Makijaż na dobre i na złe >>> Chcesz być piękna? Przytyj! >>> 6 zbrodni przeciwko urodzie