ZAINWESTUJ W BIELIZNĘ

Reklama

Bielizna to najważniejszy element kobiecej garderoby. Nie tylko dlatego, że ma robić wrażenie, jak już się zdejmie resztę, ale też dlatego, że potrafi wymodelować figurę: wygładzić wałeczki, spłaszczyć brzuch, podnieść biust, wyrzeźbić tak pożądane kształty klepsydry. No i przynosi natychmiastowy efekt… W czasie gdy tak popularne będą sukienki gorsetowe i ołówkowe spódnice, tym bardziej warto zainwestować w korygującą bieliznę.

ZMIEŃ UCZESANIE

Jak wyszczuplić twarz? Za pomocą fryzury. “Fryzury z grzywką i o długości sięgającej szczęki tylko dodadzą twojej twarzy szerokości” – ostrzega stylista gwiazd Richard Ward. „Styl Jennifer Aniston jest niezwykle korzystny dla większości kobiet, nadaje twarzy bardziej wydłużony wygląd i wysmukla najszersze partie twarzy” – dodaje.

UBIERZ SIĘ ODPOWIEDNIO

Złota zasada odchudzającego stroju brzmi: wybieraj ubrania, w których twoje ciało wygląda pięknie, a nie takie, które dyktuje aktualna moda. Unikaj butów do kostek, które optycznie skracają nogi, sugeruj się za to propozycjami na przykład Viwienne Westwood, która lansuje kroje przychylne kobiecym kształtom: suknie o długości do kolan, podkreślające talię i luźno okrywające ewentualne defekty budowy.

W kwestii doboru barw najlepiej wyszczupla klasyczna czerń, ale korzystny jest również granat, grafit i kolor śliwki.

DODATKI

Nie bez powodu celebrytki uwielbiają ogromne torby: im większa torba, tym drobniejsza wydasz się ty na zasadzie kontrastu. Są też inne wyszczuplające sztuczki z wykorzystaniem dodatków. „Jeśli chcesz osiągnąć efekt wydłużający i wyszczuplający, załóż wysokie szpilki. Optycznie wyszczupli cię również przerośnięta biżuteria – ogromne bransolety i naszyjniki” – radzi Sebastian Manes, dyrektor działu dodatków w Selfridges. Wydłuży, wyszczupli ciało i doda gracji długi naszyjnik sięgający talii.

POZOWANIE DO ZDJĘĆLiczy się nie tylko to, jak wyglądałaś danego wieczora, ale również – jak wyszłaś na pamiątkowych zdjęciach. A wiesz, że aparat niejednokrotnie dodaje kilka kilo. “Miej zawsze wyprostowane plecy, wciągnij brzuch i umieść jedną nogę delikatnie przed drugą” – radzi Chris Jackson z Getty Images, fotograf gwiazd.

“Jeśli twoje ramiona są odsłonięte, zawsze trzymaj je w oddaleniu od torsu, żeby nie wydawały się większe niż są. Zawsze patrz trochę ponad aparat i pilnuj, by nie fotografowano cię z dołu, aby uniknąć podwójnego podbródka” – dodaje.

OPALENIZNA

Opalenizna wyszczupla i wysmukla – to najstarsza sztuczka świata. Początkującym specjaliści radzą produkty brązujące. Pewni swego mogą zainwestować w samoopalacze.