Inne
Reklama
Inne

W 1950 roku wiedeńska artystka zajmująca się wyrobami z emalii, Michaela Frey założyła firmę.Wykonywała wszystko ręcznie, wybierając motywy kwiatowe i folklorystyczne. W 1970 roku prawnik Friedrich Wille dołączył do firmy, zajmując się komercyjną stroną biznesu. Po śmierci pani Frey, w 1980 r., przejął także kierownictwo artystyczne. Powołał międzynarodowy zespół projektantów, pod przywództwem Simone Grünberger, który skupił się na tworzeniu ozdobnej biżuterii, kładąc nacisk na artyzm w każdym projekcie.

Inne

I udało się: zespół nadal tworzy kolekcje unikalnej biżuterii, która - mimo wysokich cen, ale luksus kosztuje - zyskała sobie grono wielbicieli na całym świecie. Nie bez powodu: bransoletki i pierścionki pokrywa się 24 karatowym złotem! Są poza tym wykonane z wielką precyzją i czarują wspaniałymi kolorami.

Inspiracją dla twórców Frey WIlle jest sztuka starożytnego Egiptu lub okresu greko-romańskiego. Powstają też kolekcje na cześć wielkich artystów, jak Claude Monet, Gustav Klimt, Friedensreich Hundertwasser czy Alphons Mucha.

______________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Legenda zaklęta w kawałku skóry
>>> Oto narodziny nowej gwiazdy mody
>>> Ania jest naga, ma na sobie tylko okulary