Inne
Reklama

Inauguracja roku akademickiego tuż-tuż. Możliwe, że masz już za sobą obóz integracyjny, więc najbliższe dni spokojnie możesz przeznaczyć na szukanie odpowiedniej kreacji na rozpoczęcie roku na uczelni. Chodząc po sklepach, pamiętaj, że na pierwszy rzut oka nie widać, jak bystra jesteś, ile olimpiad zaliczyłaś i jak wysoki masz iloraz inteligencji. Widać za to, czy umiesz ubrać się klasą. Niech pierwsze wrażenie, jakie wywrzesz na swoich nowych nauczycielach i znajomych, będzie jak najlepsze.

SZKOŁA WYŻSZA TO WYBÓR, NIE OBOWIĄZEK

Nigdzie nie jest napisane, że musisz studia skończyć. Sama odpowiadasz za to, jak przez nie przebrniesz i jak się na nich zaprezentujesz. W liceum za zbyt mocny makijaż odsyłano cię do domu, na studiach zaś wykładowca może, oddając ci niezaliczone kolokwium, zażartować, że nie widziałaś zadań, bo miałaś skejone tuszem rzęsy. Albo, gdy otrzymasz zasłużone pięć, zaznaczyć, że się po tobie nie spodziewał. To ty decydujesz.

PO CO IDZIESZ NA STUDIA?

Teraz studia kończy właściwie każdy. Czy dlatego zamierzasz przez najbliżej pięć lat użerać się z kolokwiami i sesją egzaminacyjną? Raczej nie. Na studia wyższe idziesz, by zdobyć wykształcenie, by nauczyć się wyszukiwać potrzebne informacje, zmądrzeć po prostu. Na akademickim korytarzu jesteś postrzegana już jako dorosła poważna osoba i tak będziesz traktowana. Dlatego wiele zależy od tego, w czym przyjdziesz na inaugurację i jaki strój zaprezentujesz na kilkorgu pierwszych zajęć.

czytaj dalej...STUDENTKA-IMPERTYNENTKA

Uczelniana sala to nie pokaz mody i goły brzuch raczej zaszkodzi niż pomoże. Wielu wykładowców lubi dokładnie sprawdzać wiedzę dziewczyn, które przychodzą ubrane wyzywająco, chcąc udowodnić im, że znalazły się na uniwersytecie czy politechnice przypadkiem. Niestety, przychodzi im to nadzwyczaj łatwo, szczególnie na pierwszym roku.

Co więc robić? Póki nie pokażesz, że wiesz, po co zaczęłaś studia, ubieraj się kobieco i z klasą, ale nie epatuj seksem. Nie przychodź także ubrana niestarannie, szczególnie jeśli profesor zasiada za biurkiem w garniturze i pod krawatem. To oczywiście nie znaczy, że masz zapomnieć o dżinsach! W zestawieniu z ładnym swetrem, koszulą czy fajnym żakietem są strojem idealnym - podkreślają kobiecość, zaznaczają, że dbasz o strój, a na dodatek wysyłają jasny sygnał, że na zajęcia przyszłaś zdobywać wiedzę, a nie znaleźć męża.

NASZE ZESTAWY

By ułatwić ci pierwszopaździernikowe zakupy, przygotowałyśmy dla ciebie kilka zestawów na inaugurację roku akademickiego. Może znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

Zestaw 1.

Sukienka F&F, 103 zł, czółenka Marisha, 129 zł, torebka Orsay, 59,90 zł.

Inne
Inne
Inne

Zestaw 2.

Biała koszula, katalog Quelle, 49,99 zł, kraciasta spódnica Reserved, 139,90 zł, baleriny Heavy Duty, 69 zł, torebka Pull & Bear 69,90 zł.

Inne
Inne / Yuri ArcursShutterstock.com
Inne
Inne

Zestaw 3.

Spódnica Top Secret, 119,90 zł, żakiet F&F, 138 zł, buty Baldowski, 384 zł, filcowa torba, Pakamera artystyczna, 263 zł.

Inne
Inne
Inne


________________________________________
NIE PRZEGAP:
>>> W modnych botkach powitaj jesień
>>> Tak będzie wyglądała kobieta sukcesu