Odkąd Agata Kornhauser-Duda została pierwszą damą, jej stylizacje często są bardzo chętnie komentowane w mediach. Żona prezydenta wybiera ubrania klasyczne i proste w formie. Podczas wizyty w Afryce nieco jednak zaskoczyła. Prezydentowa do swojej walizki zapakowała bowiem sporo rzucających się w oczy sukienek, a także modnych w tym sezonie żakietów we wzory.

Reklama

Pierwsza dama zaprezentowała już kilka modnych stylizacji, między innymi sukienkę z pelerynką, różowy garnitur czy zieloną sukienkę. Zdarza się, że zaliczy modową wpadkę, jednak często ubiera się poprawnie. W Afryce widać wyraźnie, że wybiera odważniejsze kolory i wzory.

Reklama

Agata Kornhauser-Duda w nietypowej stylizacji

Agata Kornhauser-Duda podczas wizyty w Ośrodku Szkolno–Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Kibeho miała na sobie dopasowane spodnie oraz żakiet w charakterystyczny wzór. Beżowy model pokryty został czarnymi paskami. Taki element stroju to prawdziwa rzadkość u Agaty Kornhauser-Dudy.

Prezydentowa nie zapomniała również o dobraniu odpowiednich dodatków. Na jej stopach pojawiły się czarne klasyczne szpilki, a na ramieniu niewielka torebka na srebrnym łańcuszku.

Agata Kornhauser-Duda oraz Andrzej Duda w Afryce. / prezydent.pl
Reklama

Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda podróżują po Afryce

Tanzania, do której przybył niedawno prezydent Andrzej Duda, jest ostatnim przystankiem jego podróży po Afryce. Program wizyty jest bardzo napięty. Zaplanowano bowiem oficjalne powitanie, rozmowy w cztery oczy z prezydentką kraju Samią Suluhu, a także uroczyste spotkanie delegacji obu państw. Prezydentowi cały czas towarzyszyć będzie pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Para wcześniej odwiedziła Kenię oraz Rwandę.