Heidi Klum na szczycie swojej kariery znalazła się w latach 90. ubiegłego stulecia. Jednak do tej pory nie zeszła z piedestału. Prowadziła program telewizyjny "Germany's Next Top Model", gdzie przebierała w kandydatkach na modelki. Wciąż też chodzi po wybiegu, dostaje świetne kontrakty reklamowe, a tabloidy nie zapominają o jej istnieniu ani na chwilę.

Reklama

Sielankę popsuł jeden z najważniejszych projektantów niemieckich, Wolfgang Joop. Powiedział, że Heidi brakuje "tego czegoś", co kwalifikowałoby ją do najlepszych modelek.

"Ona nie nadaje się na wybieg. Jest po prostu za ciężka, ma za duży biust. I zawsze głupio się wdzięczy. Nie jest awangardowa, jest popularna" - powiedział projektant.

Okazuje się, że Joop nie jest jedyną osobą w branży, która krytycznie ocenia modelkę. Także właścicielka dużej agencji modelek, Louisa von Minckwitz twierdzi, że Heidi ma zbyt krągłe kształty. "Idealne rozmiary dla modelki to 87 - 58 - 88". Wymiary Heidi to 91 - 69 - 94. Krytyka nie jest jednak całkowita. "Mimo to Heidi jest cudowną kobietą, fantastycznie sprawdza się w reklamach, jest gwiazdą" - dodaje Minkckwitz.

O talent modelki zapytano zatem guru mody, Karla Lagerfelda. Jednak nie miał wiele do powiedzenia "Nie znam Heidi Klum" - skwitował.

Co na to Heidi? Zupełnie nie przejmuje się krytyką. Mówi, że każdy ma prawo do swojej opinii. Zamierza wykonywać swoją pracę najlepiej, jak potrafi i nie przejmować się krytyką. I tak trzymać! W końcu pewność siebie, konsekwencja i determinacja jest znakiem firmowym prawdziwych gwiazd!