Miejsce: ekskluzywny Hay-Adams Hotel. Czas: tuż przed inauguracją prezydentury Baracka Obamy. Osoby: Michelle Obama i Annie Leibovitz.

Reklama

>>> Zobacz Baracka Obamę w obiektywie Annie Leibovitz

Każda prezydentowa to łakomy kąsek dla dziennikarzy, więc czujna redakcja "Vogue" zawsze stara się gościć je na swoich łamach. Jednak tylko dwie first ladies znalazły się na okładce: Hilary Clinton i Michelle Obama. Magazyn długo kazał prezydentowym czekać na użyczenie tego cennego miejsca, wszak pismo istnieje już ponad 100 lat!

Na okładce marcowego numeru "Vogue'a" pojawi się Michelle Obama w karmazynowej sukience Jasona Wu. Projektant jest również twórcą kreacji, w której pierwsza dama wystąpiła podczas uroczystości inauguracyjnych. "Jestem podekscytowany faktem, że Michelle Obama znów wystąpi w mojej sukni, tym razem na okładce Vogue'a!" - powiedział projektant w programie Entertainment Tonight Canada.

Pierwsza dama żywo interesuje się modą. Jak sama twierdzi, lubi markowe rzeczy, ale nie jest niewolnicą trendów. - Muszę być również praktyczna. Zresztą zawsze znajdzie się ktoś, komu nie spodoba się twój wygląd. Ludzie mają różne gusta - mówi Michelle Obama. Żona prezydenta USA jest więc wymarzoną first lady na czas kryzysu - ma swoje zdanie na kazdy temat i nie lubi zbytku, nawet w kwestii ubioru.