Prezydent Andrzej Duda postawił w koronacyjnej stylizacji na klasykę. Ciemny garnitur, biała koszula, jasnoszary krawat - te elementy tworzyły jego zestaw.

Reklama

Pierwsza dama z kolei zdecydowała się na jasną prostą sukienką i dopasowany do niej kolorystycznie płaszcz. Kolor jej stylizacji był niemal identyczny jak kolor sukni królowej Kamili, a ta - jak wiadomo - było ubrana zgodnie z protokołem. Biel w strojach zakładanych przez koronowane głowy właśnie na koronację symbolizuje siłę, czystość i świeżość.

W stylizacji Agaty Dudy zdecydowanie najmocniejszym elementem był okazały fascynator, czyli stroik na głowę. Dekoracja ta uzupełnia zwykle stylizacje na wyjątkowe okazje. Nazwa fascynator pochodzi od słowa fascynacja. Taki efekt ma budzić ta ozdoba i w przypadku prezydentowej cel ten został w 100% osiągnięty - m.in. ze względu na rozmiar stroika. Ozdoba była naprawdę okazała.

Instagramowicze oceniający w Sieci stylizacje polskiej pary prezydenckiej w większości wypowiadali się bardzo pozytywnie. Ktoś stwierdził nawet, że Agata Kornhauser-Duda miała piękniejszą suknię niż koronowana tego dnia królowa.

Reklama

Jak Wam podoba się look polskiej pary prezydenckiej?