Inne
Reklama

Są to jednak spodnie podwyższonego (jak stan) ryzyka i mają niewiele zwolenniczek, m.in. Jennifer Lopez czy Fergie. Style.com już jakiś czas temu ogłosił, że nastała era "high waist pants" - spodni z wysoką talią. Jednak prekursorką tego modelu (zwłaszcza dżinsowej wersji) była już w latach 70. Farah Fawcett.

Spodnie typu "high waist" mogą być bardzo niebezpieczne - źle dobrane poszerzają i skracają sylwetkę, uwydatniają pośladki i mocno podkreślają biodra tak, że mogą one wydawać się szersze niż są w rzeczywistości. Wiele kobiet wolno się do nich przekonuje, ale jak już znajdą odpowiedni dla siebie fason, nie rozstają się z nim.

Wysoki stan ma przede wszystkim podkreślać figurę, a nie uwypuklać niedoskonałości. Dobrze skrojone spodnie wydłużają nogi i dodają wzrostu niezbyt wysokim paniom. "Zawyżony" krój dla kobiet o figurze klepsydry lub z dużym biustem może wyglądać jednak niekorzystnie. Za to szczupłe dziewczyny dzięki tym spodniom mogą modelować sylwetkę.

1. Americanos, 239zł

2. Navy, 179 zł

3. Stefanel, 320 zł

4. H&M, 119 zł

5. Stefanel, 320 zł

6. H&M,119 zł

7. Cropp, 89 zł

8. H&M, 119 zł

9. H&M, 159 zł

10. Linea, wzór

11. H&M, 169 zł

Ten fason spodni najlepiej wygląda z dopasowanymi bluzkami. Szczupłe dziewczyny mągą pozwolić sobie na bufki, falbany lub żaboty. Panie o bardziej kobiecych kształtach powinny wybrać proste, jednolite bluzki (ewentualnie w pionowe pasy), najlepiej w ciemnym kolorze. Fajnym dodatkiem mogą być szelki!

Bardzo ważnym elementem w przypadku spodni z wysokim stanem jest pasek. Służy on nie tylko do podtrzymania odzieży na miejscu. Jego zadaniem jest podkreślenie wcięcia w talii i nadanie całości eleganckiego charakteru. Wysoki stan w połączeniu z paskiem sprawia wrażenie celowości i przemyślanego zestawienia.

Jakie buty?

Inne
Inne
Inne

Buty na wysokim obcasie jeszcze bardziej wsymuklą sylwetkę i uczynią ją bardziej kobiecą. Jeśli nie masz przysłowiowych "nóg do szyi", zrezygnuj raczej z botków, które kończą się nad kostką. Takie obuwie optycznie skraca nogi, co w tym przypadku daje niepożądany efekt. Do spodni z wysokim stanem (w zależności od stylu - czy są to spodnie bardziej sportowe, dżinsy, czy też garniturowe) można dobrać buty na słupku lub całkiem płaskie (również bardzo dziewczęce).