Ponad 20 proc. kobiet uważa biustonosz typu push-up za największy wynalazek w historii mody. I nie ma się co dziwić, dzięki niemu biust, nawet jeśli nie jest zbyt kształtny i pokaźny, potrafi wyglądać wyjątkowo apetycznie. Fiszbiny i poduszeczki wypychają piersi w górę i znacząco optycznie je powiększają. Efekt można wzmocnić jeszcze przez dodatkowe silikonowe wkładki (lepiej jednak zrezygnować z nich w upały lub wybierając się na dyskotekę - silnikowe wkładki przyczepione do ciała mogą wzmagać wydzielanie potu).

Reklama

Żeby efekt był naprawdę piorunujący i Twój biust budził pożądanie, musisz perfekcyjnie dobrać właściwy dla siebie model. To bardzo ważne także dla twojego zdrowia - uciskający biust stanik może przyczynić się do powstania raka piersi.

Wybierając biustonosz, należy zwrócić uwagę na prawidłowy dobór zarówno obwodu, jak i wielkości miseczki. Miseczka musi obejmować całą pierś od boku do mostka, a karczek, czyli dolna część biustonosza, powinien gładko przylegać do klatki piersiowej. Koniec fiszbiny musi wskazywać środek pachy, a między krawędzią fiszbiny a piersią musi być centymetr wolnej przestrzeni. Przy zakupie sprawdź też, czy fiszbina nie uciska piersi lub brodawki.

Jakie biustonosze powiększające biusty proponują projektanci?