Inne
Reklama

Najpierw blondynka o oryginalnej urodzie została modelką roku British Fashion Awards 2007, potem zastąpiła Kate Moss w najnowszej kampanii ekskluzywnej marki Burberry, w 2008 ponownie pokonała konkurentki o miano najlepszej modelki (ranking "Elle"), by wreszcie magazyn "Tatler" okrzyknął ją najlepiej ubraną kobietą świata. Moss musiała się zadowolić drugim miejscem. Czy to wystarczy, by uznać Deyn za ikonę stylu?

Modelka w akcji:

Inne
Inne

Okrzyknięta czołową trendseterką XXI wieku, Kate Moss, ma miliony fanek na całym świecie. Wiele kobiet naśladuje jej charakterystyczny styl. Jej znaki rozpoznawcze to bardzo krzywe nogi, figura anorektyczki, mocno wystające kości policzkowe i słabość do używek.

Co możemy stracić, jeśli przestanie dyktować trendy w modzie?

Z mody wyjdą ubrania we wszystkich odcieniach szarości, spodnie rurki, męskie kamizelki i kapelusze, powyciągane swetry, vintagowe sukienki, kalosze i koszule.Styl 22-letniej Agyness Deyn z całą pewnością jest bardziej żywy, kolorowy i kiczowaty. Jeszcze dziewczęca twarz i chłopięca figura dają wrażenie świeżości, są pochwałą młodości. Dynamika i pewność siebie Agyness sprawia, że ubrania, które prezentuje, zyskują, nabierają charakteru. Ale trudno nie odnieść wrażenia, że nowej ikonie stylu brakuje jeszcze charakteru i osobowości. Choć nie można zaprzeczyć, że dziewczyna lubi eksperymentować z modą (modne cięcie na boba, odważny makijaż i zgrabne łączenie stylów). Może jednak coś z tego będzie?

W jakie ubrania powinnaś zaopatrzyć garderobę, jeśli zamierzasz naśladować styl Agyness Deyn?

Mini spódniczki (najlepiej plisowane), getry, trampki, czarną skórzaną kurtkę, kreacje w neonkowych kolorach, fikuśne berety, T-Shirty, sukienki z cekinami, rajstopy kabarteki, szaliczki w paski, fluorescencyjne szelki.Wzloty i upadki Agyness Deyn

Jednego dnia prasa zachwyca się stylem topmodelki, drukuje jej zdjęcia jako wzór do naśladowania, a innego nazywa ją "nocną marą". Cóż, nikt nie jest doskonały. Po ciężkim tygodniu pracy marzy się odrobina luzu i spokoju. Nawet wtedy, gdy jest się ikoną stylu...

Agyness Deyn na widoku:

Na okładce brytyjskiego Vogue (2007), obok jej wizerunek na modnym T-Shircie.

Reklama

10 najlepiej ubranych kobiet według magazynu "Tatler":

1. Agyness Deyn (modelka)

2. Kate Moss (modelka)

3. Natalia Vodianova ( modelka)

4. Keira Knightley (aktorka)

5. Stella Tennant (modelka)

6. Anouck Lepere (modelka)

7. Lynn de Rothschild (bizneswoman)

8. Kirsty Bertarelli (żona bilionera)

9. Samantha Cameron (żona Davida Camerona, dyrektor kreatywna "Smythson")

10. Alexa Chung (prezenterka T4)