Jednym z dominujących trendów sezonu wiosna/lato 2014 jest monochromatyzm i stylizacje total look. Wszystko, co może stanowić jednorodny kolorystycznie komplet: kombinezony, sukienki, garnitury, utrzymane w jednej barwie sety spódnica plus bluzka wracają do łask. Taka barwna asceza doskonale wydobywa naturalną urodę każdej z nas, stając się dla niej minimalistycznym tłem. Wiosna często faworyzuje biel, tak jest i tym razem. Najjaśniejsza z barw zagościła w większości kolekcji wielkich wizjonerów mody. Calvin Klein, Alexander McQueen, Balenciaga czy Moschino zaprezentowali całe morze modowych inspiracji skąpanych w bieli.

Reklama

Biel to szlachetny, lecz wymagający kolor, o czym warto pamiętać komponując monochromatyczne, białe stylizacje. Kobiety, które mogą pochwalić się nienaganną figurą, chętnie postawią na stylizację z rurkami w roli głównej. Wąskie spodnie podkreślą kobiece kształty, a luźna góra znakomicie dopełni całości. Niezwykle istotnym punktem aranżowania każdego zestawu jest właściwy dobór bielizny. Biały komplet Axami ze stringami będzie tu strzałem w dziesiątkę.

Media

Powyższa propozycja stanowi zestaw z gatunku casualowych. Jeśli natomiast szukasz czegoś na wieczór, dobrym wyborem może okazać się dopasowana sukienka z ołówkowym dołem, lub wręcz przeciwnie – rozkloszowana, stylizowana na modę lat 50. XX wieku. Do każdego z zestawień dobierzmy obuwie i dodatki w identycznym odcieniu bieli. Tu również refleksję nad kompozycją należy rozpocząć od doboru odpowiedniej bielizny. Biustonosz bardziej ascetyczny w formie wybierzmy tam, gdzie ubranie może być nieco transparentne. Z kolei zabudowane majtki, nawiązujące do mody z poprzednich dziesięcioleci, świetnie zagrają w zestawieniu zawierającym niezmiennie topowe elementy retro.

Media

Komponując stylizację, będącą hołdem dla aktualnych lub nadciągających trendów, nie bagatelizujmy roli bielizny. Polska marka bieliźniana Axami podąża za najświeższymi tendencjami modowymi, czerpiąc z nich najlepsze wzorce, pozostając jednocześnie w zgodzie z odwiecznym założeniem: bielizna ma być szykowna, a dobór najlepszych gatunkowo materiałów powinien zapewnić maksymalny komfort noszenia.

Media