Kolaż jest doskonałym sposobem na wyrażenie siebie poprzez strój. Udowadnia, że moda to sztuka, a łączenie ulubionych elementów pozwala na zdefiniowanie własnego stylu. Umiejętne wykorzystanie modowych wpływów z różnych stron świata, bogactwa tkanin
i wzorów oraz inspiracji czerpanych z pokazów gwarantuje powstanie unikalnych stylizacji, łączących to, co ceni każda z nas – piękno, funkcjonalność i wyjątkowość.

Reklama

Patchworkowe zestawienia sprawdzają się każdego sezonu, jednak nigdy nie są tak bogate i kolorowe jak latem. Już sama baza stworzona z kostiumu kąpielowego stanowi pierwszy element układanki – kolorowy stanik może prześwitywać spod przezroczystej koszuli, łącząc się z naszyjnikiem w tym samym odcieniu. Odważne połączenia elementów garderoby to ważna część stylizacyjnego kolażu. Dzięki wychodzeniu poza utarte schematy – spódnica i koszula, spodnie i T-shirt – z łatwością można wyróżnić się z tłumu. Struktura stroju oraz fasony poszczególnych ubrań w końcowym efekcie tworzą kształt sylwetki, który dzięki temu można dowolnie kreować. Uzupełniony przemyślaną koncepcją kolorystyczną stanowi wyjątkowy, indywidualny wzór. Masa printów, które w tym sezonie rządzą w modzie ułatwia kreatywne podejście do tematu. Kluczem do sukcesu może być prostota, czyli łączenie przeciwstawnych kolorów w różnych konfiguracjach lub oparcie się na jednej barwie i uzupełnianie jej multikolorowymi akcesoriami. Dla fanek modowej układanki pozostaje również zakręcona koncepcja łączenia wszystkich kolorów tęczy. Paski, zyg-zaki, szachownica rodem z pokazu Louis Vuitton czy kwiatowe wzory znacznie ułatwiają konstrukcję wyjątkowej stylizacji. Zestawiając różne barwy zamknięte w kontrastujących ze sobą printach i rodzajach tkanin, możemy być pewne, że przyciągniemy wzrok nawet największych modowych sceptyków.

Media

Kolaż jest układanką, która wymaga nie tylko odpowiednich elementów, ale i umiejętności połączenia ich w jednolitą całość. Moda stwarza więc idealne warunki, aby poprzez artystyczny mix wyrazić siebie i nadać trendom nową, indywidualną jakość. Warto spróbować zwłaszcza teraz, kiedy lato podsuwa nam soczyste kolory, oryginalne wzory i przewiewne tkaniny!

Strój kąpielowy Calzedonia: góra 130pln, dół 70 pln buty CCC: 69,99 pln kolczyki Claire’s: 24,90 pln top Rihanna for River Island: 149 pln torba O Bag: 319 pln okulary Dior: 1155 pln spódnica TALLY WEiJL: 89,90 pln / Media