Przeciętna kobieta ma w swojej szafie 11 biustonoszy, niestety większość z nich wciąż jest źle dobrana. Na szczęście panie coraz bardziej świadomie podchodzą do kwestii doboru biustonosza, traktując jego kupno jak inwestycję na lata.

Reklama

- Jeszcze do niedawna większość kobiet nie znała rozmiaru swojego biustonosza. Kobiety nie wiedziały, że źle dobrany biustonosz nie tylko zniekształca ich sylwetkę, ale również jest groźny dla zdrowia piersi. Dzięki pracy brafitterek ta świadomość rośnie, a panie chętniej inwestują w biustonosze. Nie ma idealnych biustów, każdy jest inny, dlatego tak istotny jest dobór idealnego biustonosza - zauważa Marzena Rajkiewicz, projektantka damskiej bielizny marki Atlantic.

Sezon wiosenno-letni przyniesie w bieliźnianych trendach duże osłodzenie. Obok standardowej bieli i czerni w kolorystycznej palecie barw pojawią się również romantyczne róże i orzeźwiająca mięta.

- Oprócz śledzenia trendów ściśle bieliźnianych, śledzimy trendy odzieżowe, jak również społeczne. To, co później obserwujemy w sklepach z bielizną jest sumą wszystkich trendów. Jeśli chodzi o paletę kolorów, latem bardzo mocno stawiamy na biel. W tym sezonie proponujemy również delikatny róż, który kojarzy się z wdziękiem i kobiecością. Mocnym akcentem najnowszej kolekcji jest odcień orzeźwiającej mięty, beż, no i oczywiście czerń, która bardzo wyraźnie zaznaczy się również w trendach bieliźnianych na sezon jesień/zima - zdradza projektantka.

Marzena Rajkiewicz zapowiada również wielki powrót koronki, w nieco bardziej nowoczesnym wydaniu. Zestawienie jej z takimi materiałami jak satyna czy mikrofibra, nie pozbawia bielizny erotyzmu, jednocześnie zapewnia duży komfort.

- Zauważamy bardzo mocny powrót do koronek jako materiału bazowego w bieliźnie. Celowo wybieramy koronki, które mają mocny graficzny rysunek, ale przy tym są bardzo ażurowe. Nie chcemy za bardzo zabudowywać ciała kobiety, wręcz przeciwnie, odsłaniamy je w zmysłowy, dyskretny sposób. Koronki celowo zestawiamy z innymi materiałami jak satyna czy mikrofibra, żeby uzyskać zróżnicowanie form - wyjaśnia Rajkiewicz.

Ten powrót do klasycznych krojów bieliźnianych i zachwyt nad koronkami w bardziej nowoczesnym wydaniu to wynik społecznych trendów.

- Nowoczesne kobiety żyją szybko, bardzo intensywnie, chcą się czuć wygodnie i komfortowo, a jednocześnie nie rezygnować z kobiecości. Panie nie chcą nakładać zabudowanych majtek, wolą myśleć o tym, że mają na sobie seksowną bieliznę - podsumowuje projektantka.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!