Wirtualny showroom La Foret postanowił stworzyć cykl warsztatów dla blogerek oraz osób, które dopiero myślą o założeniu własnego blogu, bądź od dawna "siedzą w temacie", ale chciałby dowiedzieć się nieco więcej – jak pracować z markami, gdzie szukać inspiracji czy jak wyróżnić swój blog wśród konkurencji. Podczas warsztatów znane polskie osobistości ze Świata mody opowiedzą jak wygląda praca w magazynie, praca fotografa, stylistki czy projektantów. Mateusz Kaczorowski specjalista od media & public relations podczas Fashion Week Poland zdradzi, jak przyznawane są akredytacje dla blogerów. Maja Sablewska opowie o swojej nowej książce, doświadczeniach modowych i kreowaniu wizerunku, Jessy Mercedes Kirschner o tym, jak zaczęła karierę i skąd wzięła się w pierwszym rzędzie nowojorskiego fashionweeku, a VANITA’s o urokach bycia mężczyzną w tym, uważanym za kobiecy – świecie. Nie zabraknie również pierwszej, polskiej, modowej video blogerki Radzkiej, która zdradzi tajniki sukcesu na Youtubie, Łukasz Dziewic opowie o pracy fotografa modowego, a przedstawiciel marki Sony opowie o jakim sprzęcie powinien pomyśleć każdy początkujący bloger. Wśród prelegentów pojawi się również Marta Krupińska magazynu Hot Moda & Shopping, przedstawiciel Lamode.info, Mariusz Wiela ze Style UP, Marta Kaleta z Wro Street Fashion poruszy kwestie praw autorskich, a Tomasz Olejniczak Tomaotomo zdradzi jak współpracuje z blogerami. Relację fotograficzną zapewni Maciej z Wro Street Fashion, a o akcesoria fotograficzne zadba partner technologiczny – marka Sony.

II edycja warsztatów „Blog in Style” odbędzie się 23-24 lutego br. w Hotelu Europeum we Wrocławiu, a poprowadzi je blogerka Kaya Sadowska, właścicielka bloga http://jakajakayka.blogspot.com. Udział w warsztatach jest płatny.

Warsztaty Blog in Style to niepowtarzalna okazja, aby nie tylko wysłuchać rad z ust tych, którzy odnoszą sukcesy w tej branży, ale też zadać im najbardziej palące pytania. To możliwość dyskusji o blogowaniu, o przyszłości, o modzie i możliwościach jakie niesie za sobą blogosfera.

Harmonogram warsztatów:

23.02 Sobota

11:00 – 12:00 Marta Krupińska Hot Moda & Shopping - Czym obecnie jest moda? Jak wygląda praca w ogólnopolskich czasopiśmie!
12:00 – 13:00 SONY – sprzęt to podstawa sukcesu dobrego bloga, aspekty techniczne
13:00 – 14:00 Maja Sablewska
14:00 – 15:00 przerwa obiadowa
15:00 – 16:00 Tomasz Olejniczak Tomaotomo
16:00 – 17:00 Łukasz Dziewic fotograf mody
17:00 – 18:00 Mateusz Kaczorowski Fashion Week

24.02 Niedziela

10:00 – 11:00 Style UP
11:00 – 12:00 Jessy Mercedes FROM ZERO TO HERO – jak zaczęła karierę i skąd wzięła się w pierwszym rzędzie nowojorskiego fashionweeku? Jak usłyszał o niej świat.
12:00 – 13:00 Radzka
13:00 – 14:00 Vanitas - O urokach bycia mężczyzną w tym, uważanym za kobiecy – świecie.
14:00 – 15:00 Lamode.info
15:00 – 16:00 Marta Kaleta Wro Street Fashion - PRAWNE aspekty bycia blogerem, prawa autorskie do zdjęć, umowy, używanie wizerunku, wykorzystywanie fotografii – czyli co może Internet, a co możemy my.

Uwaga! Koszt warsztatów dwudniowych to 150 zł. Liczba miejsc jest ograniczona! Decyduje pierwszeństwo zgłoszeń i wpłat. Zapisy i więcej szczegółów drogą mailową pod adres: bloginstyle.zapisy@gmail.com