The Look Of The Year to ogólnoświatowy konkurs na nowe twarze w świecie modelingu. W tym roku finał polskiej edycji, który od trzech lat odbywa się w Łodzi, trwał kilka dni. Podczas gali finalistki prezentowały się w strojach m.in. Macieja Zienia, Teresy Rosati czy Michała Starosty. Zwyciężyła Karolina Misztal.

Reklama

Z 20 finalistek z całej Polski do światowego finału wybrano siedem. Obok Misztal będą to także: Maja Wolska, Karina Stępniak, Sandra Jeziorska, Angela Lipa, Daria Płóciennik i Angelika Brzyska.

Światowy finał The Look Of The Year 2012 odbędzie się 8 grudnia w Taorminie na Sycylii. Weźmie w nim udział ponad 70 kandydatek z całego świata. Laureatka otrzyma kontrakt z agencją modelek w Mediolanie.

- Podczas tygodniowego zgrupowania we Włoszech kandydatki przede wszystkim spotkają się z projektantami gali finałowej, którzy podczas przymiarek i prób wybiorą kandydatki do finałowych pokazów - poinformował Igor Włodarczyk z agencji organizującej konkurs w Polsce. W ub. roku podczas finału swoje kolekcje pokazali m.in. Lorenzo Riva, Hany El Behairy czy Valeria Marini.

W 2011 r. triumfowała Rumunka Simona Untaru natomiast w 2010 konkurs wygrała 16-letnia Polka - Karolina Mikołajczyk. Po konkursie polska modelka rozpoczęła współpracę z takimi markami jak m.in. Roberto Cavallii, Dolce&Gabbana, Le Rock, Levis czy L'Oreal. Ma za sobą kontrakty w Mediolanie, Stambule i Barcelonie.

Pierwszy międzynarodowy konkurs wyszukujący nowe twarze modelingu pod nazwą The Look Of The Year zorganizował w 1983 roku John Casablancas, założyciel światowej agencji modelek Elite. Z konkursem związane były takie modelki jak m.in. Cindy Crawford, Linda Evangelista, Naomi Campbell, Gisele Bundchen czy Kasia Smutniak.