Gwyneth Paltrow wie, że w pewnym wieku umiar i prostota zaczynają być wskazane. Kreacja, która przystoi 20-latce, nie musi być odpowiednia dla 39-latki, nawet, jeśli ma się taką figurę jak gwiazda Hollywood. To właśnie dzięki klasycznemu podejściu do mody aktorka otrzymała prestiżowe wyróżnienie magazynu "People" i tytuł najlepiej ubranej kobiety świata 2012 roku.

Reklama

Elizabeth Saltzman, stylistka gwiazdy nagrodzonej Oscarem za film "Zakochany Szekspir", podkreśla, że Paltrow nie należy do niewolnic mody i najnowszych trendów. - Wybiera jednolite stroje, proste, nieprzesadzone - mówi stylistka.

Księżna Cambridge Kate również została wyróżniona tytułem kobiety prezentującej najlepszy "klasyczny styl".

24-letnia amerykańska aktorka, Emma Stone została uhonorowana natomiast za najlepszy styl "wprost z czerwonego dywanu". Rihanna, która nie boi się modowych eksperymentów, chwalona była za "odważne stroje", z kolei tegoroczną "miss dżinsów" została aktorka Jesica Alba. Wśród nagrodzonych gwiazd znalazły się również Jennifer Lawrence i "najpiękniejsza mama w ciąży 2012 roku" - Reese Witherspoon.

Jednak nie wszystkie gwiazdy mogą być dumne ze swoich tegorocznych stylizacji. Niekiedy nawet sztab stylistów nie jest w stanie ustrzec przed popełnieniem modowego faux pas, czego redaktorzy "People" nie omieszkali wytknąć. Dostało się m.in. wokalistce Black Eyed Peas, Fergie za pomarańczową koronkową sukienkę, która nadmiernie eksponowała czarną bieliznę oraz Sarah Jessice Parker za sięgającą ziemi, nieco cygańską kwiecistą suknie.

Lista utytułowanych i skrytykowanych kobiet show-biznesu została opracowana na podstawie ankiet przeprowadzonych 42 milionów czytelników magazynu, opinii jego redaktorów i modowych blogerów.

Tytułu "najlepiej rozebranej" kobiety roku tym razem nie przyznano...

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA!