Co w modzie piszczy wraz z końcem lata? Marzenie o rajskich wakacjach! Zamiast powoli przyzwyczajać się do swetrów, ciężkich butów, czerni i szarości, lepiej jeszcze przez tych kilka tygodni dać się ponieść wyobraźni i korzystać z ostatnich upalnych dni w towarzystwie egzotycznych nadruków.

Reklama

O pastelach już dawno zapomniałyśmy, monochromatyczne zestawy wydają się mało wyraziste, a neonowe kolory to pozostałość po zeszłym sezonie. Na szczęście pojawił się nowy trend – egzotyczne szaleństwo w multikolorowym wydaniu. Być może to tylko ostatnie tchnienie lata, w dodatku wyłącznie dla odważnych, ale za to jakie inspirujące i przyciągające wzrok! Na sukienkach, butach, okularach... Na wszystkich częściach garderoby królują orientalne, tropikalne i zwierzęce motywy. W nich nie pozostaniesz niezauważona, bo nie mają szans, aby stopić się z polskim krajobrazem.

Pożegnanie lata w dobrym stylu / Media

Wzory przypominają senne marzenia o raju pełnym roślinności, białego piasku i krystalicznie czystego oceanu. Są nieoczywiste, nieco surrealistyczne i rozmazane, przez co stały się najbardziej oryginalnym i twórczym trendem tego sezonu. Niektóre tkaniny wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki, w których chcemy doszukać się ostatnich pociągnięć pędzla. Inne to doskonale zaprojektowane przez grafików i designerów printy, łączące w sobie zarówno motywy z kultury Dalekiego Wschodu, jak i marzenia o raju.

Od lazurowych wód i pochylających się nad nimi palm, przez egzotyczne kwiaty i dzikie zwierzęta rodem z dżungli, kończąc na powtarzających się printach płatków bądź liści. To prawdziwy modowo-kolorowy miszmasz i zawrót głowy. A dla oczu niemałe wyzwanie. Tym bardziej, że wzory najlepiej sprawdzają się w połączeniu z wyrazistymi, jaskrawymi kolorami. Dodając do tego efekt lustrznego odbicia czy zapętlanie tych samych motywów niczym w kalejdoskopie, otrzymujemy egzotyczne arcydzieła do ubrania. Takie strój nie potrzebuje dodatków. Jeśli torebka, to jednokolorowa, a biżuteria prosta i w podobnym klimacie.

Pożegnanie lata w dobrym stylu / Media

Nieuchronny koniec wakacji to idealny moment na sprawienie sobie chociaż jednej rzeczy w tropikalne wzory. Nie tylko poprawi humor i rozjaśni szafę, ale będzie przypominała o kolejnym lecie, które być może spędzisz na egzotycznej wyspie?