- Naprawdę mam nadzieję, że będę miała okazję wziąć udział w pokazie mody. Kilka razy byłam zapraszana do współpracy przez Burberry, niestety, nie udało mi się wykorzystać tej szansy z powodu mojego harmonogramu szkoleń. Dosłownie płakałam, kiedy dowiedziałem się, że nie będzie to możliwe - zdradziła złota medalistka olimpijska, która zrezygnowała z rywalizacji sportowej, by rozpocząć swoją przygodę ze światem mody.

Reklama

- Chciałbym to zrobić chociaż raz w życiu. To byłoby niesamowite wejść do tego świata. To moje największe marzenie - dodała Pendleton, która modowy debiut ma już jednak za sobą. W lipcu zawodniczka została ambasadorką linii produktów do pielęgnacji włosów Pro-V Smooth & Sleek marki Pantene.

Czy uda jej się podbić świat mody? / PAP/EPA

Mistrzyni przyznaje, że udział w kampanii reklamowej Pantene był dla niej jednym z przyjemniejszych doświadczeń. Przed obiektywem aparatu Victoria Pendleton czuje się bowiem równie swobodnie jak na rowerze.

Reklama

- Naprawdę lubię sesje zdjęciowe - powiedziała brytyjska reprezentantka. - To coś, na co zawsze czekam i chętnie dopisuję do swojego kalendarza. To tak inne doświadczenie od do tego, co zwykle robię. Podczas sesji mogę się poczuć kobieco i olśniewająco, a to rzadkość, kiedy twoim codziennym strojem jest dres - wyznała.

Victoria Pendleton, brytyjska reprezentantka kolarstwa torowego, mistrzyni olimpijska z Pekinu i Londynu w sprincie, po letnich igrzyskach olimpijskich zadecydowała przejść na sportową emeryturę. Jednak jak podaje serwis internetowy "Tis is Money" jej finansowa przyszłość jawi się całkiem pomyślnie. Szacuje się, że rocznie na użyczaniu swojego wizerunku i ofertach marketingowych gwiazda sportu jest w stanie zarobić nawet milion funtów.

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA!