Niegdyś zarezerwowany dla uczniów i turystów - plecak - ma szansę stać się jednym z najmodniejszych akcentów wiosennego sezonu. Plecaki pojawiły się praktycznie na każdym pokazie mody na sezon wiosna-lato 2012 i stanowiły wizytówkę stylu "sport luxe".

Reklama

Amerykański projektant Alexander Wang zaproponował swoim klientkom skórzane, burgundowe plecaki z pojedynczym paskiem, który zakłada się w poprzek ciała, z kolei marka Felder Felder zrobiła z plecaka ozdobę w stylu punk, umieszczając go na skórzanej uprzęży.

Nowy trend już zauważyć można na ulicach. Po plecaki sięgnęły nawet kobiety biznesu, dla których jest on nie tylko pojemną alternatywą torebki, ale także wybawieniem od bólu ramienia spowodowanego przez nierównomierne obciążenie.

Świat mody zwraca jednak uwagę, że jeśli chcemy zamienić torebkę na plecak - musimy nauczyć się go stylowo nosić. Spód plecaka powinien być tuż nad talią. "Jeśli plecak będzie zbyt wysoko, będziemy wyglądać jak nadgorliwe studentki z wymiany zagranicznej. Jeśli będzie niedbale zwisał, przypominać będziemy obrażone na cały świat nastolatki" - ostrzega "Telegraph".