Disney wycofał się ze sprzedaży koszulek z Myszką Mickey zainspirowanych okładką jednej z płyt Joy Division.

Przypomnijmy, że wzór na t-shirtach nawiązuje do okładki albumu formacji "Unknown Pleasures". Koszulka przedstawia głowę najsłynniejszej myszy świata wtopioną w znany z dzieła Joy Division graficzny zapis fal radiowych pierwszego odkrytego pulsara. - Ja nic nie wiedziałam, a ponieważ reszta kolegów ze mną nie rozmawia, to nie wiem, czy mieli z tym coś wspólnego - skomentował basista, Peter Hook. - Nie widziałem zbyt wielu koszulek z Myszką Mickey, ale ta jest najlepsza. Mam nadzieję, że Disney nie będzie miał nic przeciwko, jeśli my zaczniemy robić koszulki z Kaczorem Donaldem.

Reklama

Projekt wywołał liczne kontrowersje, co zmusiło firmę do wycofania kolekcji ze sprzedaży. - Jak tylko się okazało, że może być to problematyczna sprawa, zrezygnowaliśmy ze sprzedaży - wyjaśniają przedstawiciele Disneya. - Nasz internetowy sklep bada dalej sytuację.

Album "Unknown Pleasures" miał premierę w czerwcu 1979 roku. 11 lutego w warszawskiej Proximie będzie można wysłuchać materiału z płyty na żywo w wykonaniu Hooka i towarzyszącego mu zespołu The Light.